Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu pilnie prosi mieszkańców regionu do zgłaszania się do oddawania krwi.
Ze względu na bardzo niskie stany krwi, oczekiwane są osoby z grupami krwi: 0 Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-.
– Zapraszamy wszystkich, także osoby, które nie znają swojej grupy – informuje Adrianna Franc, z-ca kierownika działu metodyczno-organizacyjnego i promocji RCKiK. – Oddanie krwi pełnej trwa średnio zaledwie osiem minut a ratuje życie drugiego człowieka.
Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym zdrowiem. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i wypić przynajmniej 1- 2 litry płynów (woda, herbata, soki). Przy zgłoszeniu wystarczy zabrać ze sobą aktualny dowód osobisty lub aplikację mObywatel.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza mieści się przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu. Zgłaszać się można też do Terenowych Oddziałów w Legnicy, Głogowie i Lubinie oraz na akcje wyjazdowe.