fbpx

Proszą o oddawanie krwi

na niebieskim tle bombka szklana, w niej czerwone serce. napis - niski stan krwi.
Wiadomości z gminy
fot. RCKiK Wrocław

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu pilnie prosi mieszkańców regionu do zgłaszania się do oddawania krwi.

Ze względu na bardzo niskie stany krwi, oczekiwane są osoby z grupami krwi: 0 Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-.

– Zapraszamy wszystkich, także osoby, które nie znają swojej grupy – informuje Adrianna Franc, z-ca kierownika działu metodyczno-organizacyjnego i promocji RCKiK. – Oddanie krwi pełnej trwa średnio zaledwie osiem minut a ratuje życie drugiego człowieka.

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, ciesząca się ogólnie dobrym zdrowiem. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekki posiłek i wypić przynajmniej 1- 2 litry płynów (woda, herbata, soki). Przy zgłoszeniu wystarczy zabrać ze sobą aktualny dowód osobisty lub aplikację mObywatel.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza mieści się przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu. Zgłaszać się można też do Terenowych Oddziałów w Legnicy, Głogowie i Lubinie oraz na akcje wyjazdowe.

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube