fbpx

Pożar w piwnicy przedszkola

Pożar w piwnicy przedszkola
Wiadomości z gminy
fot. Roman Tomczak

W Przedszkolu Miejskim nr 3 zapaliło się kilka przedmiotów w pomieszczeniu gospodarczym. Sprawnie ewakuowano wszystkie dzieci. Nikomu nic się nie stało.

Dziś (02.09) ok. godz. 11.35 służby zostały poinformowane o pożarze, jaki wybuchł w jednym z pomieszczeń piwnicznych w PM nr 3. Na miejscu błyskawicznie pojawili się strażacy i policja oraz przedstawiciele służb miejskich. Okazało się, że w pomieszczeniu węzła cieplnego paliło się kilka sprzętów, m. in. fotel.

 

Dyrekcja przedszkola zarządziła ewakuację dzieci i personelu, która przebiegła bardzo sprawnie i bez paniki. 95 przedszkolaków ulokowano w małej sali gimnastycznej sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 1. Dzieciom zapewniono napoje, koce oraz opiekę nauczycielską. W tym czasie strażacy ugasili pożar i wraz z policjantami zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

 

– Strażacy szybko ugasili pożar. Straty są niewielkie. Wentylujemy pomieszczenia przedszkola z dymu – relacjonuje st. bryg. Sylwester Jatczak, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach.

 

– Na razie przyczyny powstania pożaru nie są znane. Sprawę będzie teraz badał biegły z zakresu pożarnictwa – dodaje komendant Jatczak.

 

Dziś przedszkole jest zamknięte. Rodzice odbierają swoje dzieci ze szkoły. Pozostali są informowani przez dyrekcje przedszkola o takiej możliwości.

 

– Wszystkie dzieci przez cały czas trwania akcji ewakuacyjnej były bezpieczne. Większość z nich nawet nie zdawała sobie sprawy z tego, że są ewakuowane. W szkole zapewniono im koce, napoje, zabawki oraz opiekę nauczycieli. Powiadomiliśmy telefonicznie rodziców o tym zdarzeniu, informując jednocześnie, że mogą w miarę potrzeb i możliwości odbierać dzieci ze szkoły – informuje Marzenna Karasińska z Przedszkola Miejskiego nr 3.

 

Nie wiadomo, kiedy placówka znowu przyjmie dzieci. Jednak biorąc pod uwagę czas potrzebny na ustalenie przyczyn pożaru przez biegłego i zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie, może to potrwać nawet kilka dni.

 

Urząd Gminy Polkowice już przygotowuje miejsca zastępcze dla dzieci w innych przedszkolach i szkołach na terenie miasta. Jeszcze dziś poinformujemy na stronie internetowej Polkowic ile dzieci i do jakich placówek będzie można przyprowadzać od jutra. W tej sprawie można także kontaktować się telefonicznie z Marzenną Karasińską (609 143 295) lub Beatą Marciniak z Wydziału Oświaty i Kultury UG Polkowice (693 528 000).

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube