fbpx

Powodzenia ósmoklasiści

Powodzenia ósmoklasiści
Wiadomości z gminy
fot. M. Szylko

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi w tym roku 160 uczniów z czterech szkół podstawowych na terenie gminy. Swój pierwszy poważny egzamin młodzi polkowiczanie rozpoczęli dziś, a zakończą 16 maja. Pierwsza część sprawdzi ich wiedzę z języka polskiego, następnie czeka ich matematyka i język obcy.

Standardowo na napisanie egzaminu z języka polskiego uczniowie będą mieć 120 minut. W przypadku matematyki 100 minut, a języka obcego nowożytnego 90. Wszystkie trzy egzaminy są pisemne.

– Egzaminy ósmoklasistów w tym roku nie zmieniły się w porównaniu do lat ubiegłych. Dla nas jest wyjątkowe to, że odbywają się na obiektach sportowych, na sali gimnastycznej i dużej hali sportowej – informuje Andrzej Ambroziak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach. – Mamy pięć komisji, na hali będzie pisało egzamin 47 uczniów klas ósmych – dodaje.

O samopoczucie przed egzaminem, zapytaliśmy uczniów ostatniej klasy w „dwójce”.

– Strasznie się stresuję, cieszę się, ale też nie. Najbardziej obawiam się matematyki, wiem, że język angielski pójdzie mi najlepiej, polski nawet, ale wiem, że matematyka najgorzej – mówi Amelia Jaskólska. – Spodziewam się, że będzie „Mały Książe”, to jedyna lektura, którą uwielbiam. Mam nadzieję, że się dostanę do klasy mundurowej w Głogowie albo Lubinie – dodaje.

– Przygotowanie do egzaminu to głównie czytanie repetytorium. Mam nadzieję, że będzie „Mały Książę i „Kamienie na szaniec” – mówi Nigel Isajczew. – Nie wiem tak naprawdę czego się spodziewać z matematyki, spokojny jestem o język angielski, mieszkałem w Irlandii to na pewno będzie łatwiej – podkreśla.

W gminie Polkowice do egzaminu ósmoklasisty przystępuje: w „jedynce” 34 uczniów, „dwójce” – 62 ósmoklasistów, „trójce” 51 uczniów i w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie 13 ósmoklasistów. W SP 4 oraz w Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej w tym roku szkolnym nie ma oddziałów klas ósmych.

Uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube