fbpx

Powalone drzewa na drodze

Powalone drzewa na drodze
Wiadomości z gminy
fot. OSP Sobin

Kilkanaście razy musiała interweniować straż pożarna z powodu zniszczeń dokonanych przez wichurę, która przeszła przez gminę Polkowice w Poniedziałek Wielkanocny.

Niebezpieczna pogoda w regionie sprawiła, że strażacy mieli ręce pełne roboty.

– Odnotowaliśmy 12 interwencji na terenie całego powiatu polkowickiego, większość w Polkowicach i Jędrzychowie. To głównie powalone drzewa, na szczęście żadne budynki nie zostały uszkodzone i nikt z mieszkańców nie został poszkodowany – informuje Rafał Szorc, oficer prasowy KP PSP w Polkowicach.

Strażacy w wielu miejscach usuwali powalone drzewa i gałęzie. Na szczęście obyło się bez poważniejszych interwencji.

– W wyniku przechodzenia komórki frontowej, doszło do zdarzeń w Jędrzychowie, powalone zostały dwa drzewa, w tym jedno blokowało drogę powiatową, to zdarzenie usuwały dwie jednostki OSP Sobin i Nowa Wieś Lubińska – mówi Marek Zalewski z Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Polkowicach. – W parku w Żukowie, powaliło drzewo, tam działała OSP Sucha Górna i w wyniku intensywnego deszczu doszło do zalania drogi gminnej w Komornikach. Działania polegały na zabezpieczeniu terenu, bo mieszkańcy sami udrożnili odpływy, ale droga została podmyta i fragmenty drogi zostały zamknięte do czasu, aż oceni jej stan właściciel drogi czyli gmina – dodaje.

Przypominamy, że każdy mieszkaniec Dolnego Śląska ma możliwość korzystania z Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), który jest darmową i powszechną usługą umożliwiającą powiadamianie obywateli o zagrożeniach, dostępną m.in. poprzez telefony komórkowe. Bezpłatna aplikacja mobilna RSO dostępna jest dla poszczególnych systemów operacyjnych (Android, iOS, Windows Phone). Aplikację można wyszukać po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube