fbpx

Pomoc rodakom na Ukrainie

Dwie starsze Panie siedzące na ławce pod drzewem
Wiadomości z gminy
fot. Fundacja Studio Wschód

Fundacja Studio Wschód kolejny raz organizuje akcję Wielkanocna Pomoc Rodakom na Ukrainie. Polkowickie Centrum Wolontariatu włącza się w tę akcję i zaprasza wszystkich polkowiczan mającym wielkie serca do składania darów, które zostaną przekazane za naszą wschodnia granicę.

Zbiórka żywności i artykułów chemicznych, które pojadą do Ukrainy, rusza od poniedziałku 27 marca.

– Święta Wielkanocne są już coraz bliżej, tradycyjnie od wielu lat i w tym okresie chcemy dotrzeć do potrzebujących – informuje Artur Sułkowski z Fundacji Studio Wschód. – W ciągu ostatniego roku udało nam się przekazać dla Rodaków oraz ofiar wojny na Ukrainie ponad 200 ton pomocy!. Dzięki wsparciu darczyńców i przekazywanymi funduszami oraz darami jesteśmy w stanie nieustannie przekazywać wsparcie.

Na Ukrainie żyje wielu naszych Rodaków dla których Fundacja niesie pomoc od ponad 20 lat. Szczególnie wsparcie i kontakt z naszymi krajanami na wschodzie jest ważny teraz, gdy od ponad roku trwa tam konflikt zbrojny.

– Pamiętajmy, że przekazywane wsparcie materialne jest ważne ale dla naszych rodaków bardzo ważny jest symbol pamięci oraz poczucie więzi z rodakami z macierzy – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Wierzę, że polkowiczanie, jak zawsze pokażą, że maja wrażliwe i otwarte serca i wezmą udział w tej szlachetnej akcji. Serdecznie do tego zachęcam.

 

W Polkowicach akcję Wielkanocna Pomoc Rodakom na Ukrainie organizuje Polkowickie Centrum Wolontariatu. Dary można przynosić do Atelier Rynek 4 w godzinach 10 – 19 od poniedziałku do piątku. Zbieramy artykuły żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, słodycze, a także artykuły chemiczne: środki czystości, higieny osobistej, kosmetyki. Dary mogą mieć postać pojedynczych datków ale także gotowych do przesłania paczek. Zbiórka potrwa do 14 kwietnia. Pierwsza tura pomocy pojedzie na wschód 4. kwietnia, a druga w połowie miesiąca.

 

red. DeeS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube