fbpx

Polkowiczanie w Krakowie

Grupa ludzi w kolorowych strojach stoi przy pomniku , mają napis: Senior w Centrum Polkowice.
Wiadomości z gminy
fot. D. Trzmielewska

To było wielkie integracyjne, ale też edukacyjne spotkanie pełne atrakcji. 26-osobowa grupa polkowiczan wzięła udział w XII edycji Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie.

Areną wydarzeń była scena w Parku im. Henryka Jordana. Uczestnicy przeszli tam z Rynku Głównego w barwnym pochodzie pn. Senior ma moc.

– Mieliśmy swój transparent z napisem „Senior w Centrum”, tak nazywa się projekt, który obecnie realizujemy – mówi Dorota Trzmielewska, edukatorka senioralna w Centrum Kultury w Polkowicach. – Była bardzo przyjazna atmosfera między uczestnikami. Było to naturalne łączenie pokoleń, ponieważ dołączały do nas grupy młodych ludzi, którzy słyszeli muzykę i śpiewy. W programie był między innymi koncert Andrzeja Rybińskiego i pokaz mody stylowych seniorów a na zakończenie międzypokoleniowa zabawa, którą prowadziła seniorka i najpopularniejsza DJ-ka WIKA – wymienia.

Poza tym przygotowano wykłady na temat zdrowia, bezpieczeństwa czy ekonomii. Uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych badań kardiologicznych, ciśnienia, słuchu, wzroku, poziomu cukru we krwi oraz konsultacji lekarskich. Otwarto też strefę „Bezpieczny Senior – Stop Manipulacji, nie daj się oszukać”.

Organizatorami Senioraliów były Stowarzyszenie Manko – Głos Seniora oraz Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego. Udział w imprezie zgłosiło ponad sześć tysięcy osób z ponad 120 Gmin Przyjaznych Seniorom oraz 11 państw. To największa impreza seniorska w Europie, która przyciąga między innymi przedstawicieli uniwersytetów trzeciego wieku, instytucji publicznych, społecznych i prywatnych, a także władz samorządowych z całej Polski.

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube