fbpx

Polkowiczanie mogą świętować Dzień Recyklingu

Polkowiczanie mogą świętować Dzień Recyklingu
Wiadomości z gminy
fot. ZGZM/Freepik

18 marca mieszkańcy Polkowic będą mogli w praktyczny sposób uczcić Dzień Recyklingu. Osoby, które tego dnia przywiozą odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, otrzymają ekologiczny upominek oraz materiały edukacyjne.

Z okazji Dnia Recyklingu Związek Gmin Zagłębia Miedziowego wraz z Polkowicką Doliną Recyklingu organizują akcję edukacyjną „Świętujemy na PSZOK-ach”. Jej celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców i pokazanie, co dzieje się z odpadami po ich oddaniu do punktów selektywnej zbiórki lub wrzuceniu do kolorowych pojemników.

– W środę, 18 marca, mieszkańcy Polkowic, którzy przywiozą odpady do PSZOK-u przy ul. Działkowej, otrzymają ekologiczny upominek – butelkę wykonaną z recyklingu PET oraz ulotkę informacyjną dotyczącą dalszego procesu przetwarzania odpadów – informują organizatorzy akcji ze Związku Gmin Zagłębia Miedziowego i Polkowickiej Doliny Recyklingu.

Liczba upominków jest ograniczona – jedna osoba może otrzymać jeden upominek.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału w akcji i wspólnego świętowania Dnia Recyklingu, podkreślając, że prawidłowa segregacja odpadów ma realny wpływ na ochronę środowiska.

red. Nadesłane przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube