fbpx

Polkowickie Strefy Zdrowia

Kobieta stojąca przed autobusem. Kobieta w maseczce i białym fartuchu.
Wiadomości z gminy
fot. PCUZ/Freepik

Wyrusz z gminą Polkowice w podróż po zdrowie! 3 czerwca w trasę rusza medyczny autobus, w którym mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Do odwiedzin Polkowickich Stref Zdrowia zaprasza Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Taka idea przyświeca programowi profilaktycznemu Polkowickie Strefy Zdrowia przygotowanemu przez Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych w Polkowicach.

– To specjalna, medyczna oferta skierowana do mieszkańców gminy Polkowice, do ich miejscowości, z ofertą profilaktyczną. Bo to właśnie profilaktyka to ten element działalności służby zdrowia, który jest bardzo istotny. W ten sposób możemy w porę uchronić się przed ewentualnymi chorobami. Dlatego tę profilaktykę będziemy w naszej gminie bardzo mocno wspierać – zapewnia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Na trasie mobilnej przychodni są wszystkie sołectwa gminy Polkowice, jak również na terenie miasta.

– Przygotowaliśmy głównie badania dla starszej grupy mieszkańców, bo to właśnie seniorzy mają największy problem z dojazdem do ośrodków zdrowia. Tutaj mogą się przebadać w zakresie niedoboru witaminy B12, mamy też dla nich pakiet kardiologiczny, pakiet w zakresie układu krążenia oraz badania na oporność na insulinę. Jest także możliwość zbadania składu ciała, przekonania się jak działa nasz metabolizm – wylicza Marzena Czarzasta-Omińska, naczelna pielęgniarka w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Szczegóły dotyczące pozostałych miejsc oraz dokładne lokalizacje dostępne są na stronie www.pcuz.pl oraz pod numerem telefonu: 76 746 08 07. Informacje o akcji na terenie gminy Polkowice dostępne są także u sołtysów.

Plakat, grafika Polkowickie Strefy Zdrowia

 

red. PCUZ
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube