Jutro, 22 maja, w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odbędzie się III Polkowicki Festiwal Nauki, w którym udział wezmą dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Polkowice. To blisko 1000 osób.
W programie, w godz. od 8.30 do 12.30, wiele atrakcyjnych warsztatów, wykładów i zajęć m.in.: rysunek 3D, domowe laboratorium chemiczne, kuchnia (nie tylko) molekularna, tajemnice zwierząt egzotycznych, ile pingwinów dziennie zjada niedźwiedź polarny?, nasz niesamowity mózg!, w kraju chińskiego smoka, mistrz baniek mydlanych, gigantyczne gry planszowe.
W zajęciach udział wezmą umówione grupy dzieci ze szkół z terenu Gminy Polkowice.
Wydarzenie jest finansowane z budżetu Gminy Polkowice.