Wspólne kolędowanie, Betlejemskie Światło Pokoju i harcerze, orkiestra ZG Rudna, góralska muzyka – w świątecznej atmosferze pełnej radości i życzeń polkowiczanie spędzili niedzielne popołudnie na wigilijnym spotkaniu, przy pięknej choince.
– Dziękuję, że tak wielu mieszkańców naszej gminy skorzystało z zaproszenia i przyszło na Rynek – mówił burmistrz Wiesław Wabik. – Mimo tego przedświątecznego pędu mamy taką chwilę, żeby tutaj się zatrzymać, posłuchać pięknych kolęd. Życzmy sobie dużo zdrowia, radości na kolejny rok. Spokoju i poczucia bezpieczeństwa.
Kolędy niosły się z Rynku na całe miasto, a mieszkańcy składali życzenia nie tylko swoim najbliższym, ale wszystkim, w poczuciu wspólnoty i solidarności. Najczęściej życzyli oczywiście zdrowia.
– Bo to jest najważniejsze – podkreśla pani Irena, polkowiczanka. – Wszystko inne to rzecz nabyta. Co jeszcze, radości dużo i miłości do bliźniego.
– Życzymy wszystkim mieszkańcom spokojnych świąt, ciepłych i radosnych, a z okazji przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju mamy taki apel, żeby szerzyć dobro w swoich codziennych czynach, słowach i nie zapominać o tym, że czasami może być ciężko, ale aby dobro nigdy między nami nie umarło – mówiły harcerki Oliwia Muszyńska i Olimpia Kościelna.
Zanim sceną zawładnął zespół Góralska Hora, życzenia złożył Góral Szczepan: – Na te święta Bożego Narodzenia, kochani, składamy wam najlepsze góralskie winszowanie, żebyście byli zdrowi, weseli, jako w niebie anieli cały boży rok.