fbpx

POLKOWICKA.TV – W SERCU WYDARZEŃ

POLKOWICKA.TV – W SERCU WYDARZEŃ
Wiadomości z gminy
fot. Karol Pikor

Informacje, serwis sportowy, rozmowy, reportaże z Serca Zagłębia Miedziowego i wiele, wiele więcej. Rusza PolkowickaTV – lokalna telewizja internetowa na wyciągnięcie ręki. Będą to materiały wideo o Polkowicach, polkowiczanach i dla polkowiczan.

– W zamyśle ma to być format skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Polkowice, w którym będziemy mówić o sprawach im najbliższych, relacjonować wydarzenia lokalne, pokazywać mieszkańców, pytać ich o zdanie w specjalnych sondach. Liczę na to, że przyjmie się on w Sercu Zagłębia Miedziowego, a z biegiem lat zdobędzie taką ilość wiernych odbiorców, jaką dzisiaj cieszy się nasz produkt numer jeden, czyli Gazeta Polkowicka – mówi Krzysztof Kaczanowski, dyrektor wydziału promocji, turystyki i komunikacji społecznej polkowickiego urzędu i pomysłodawca projektu.

To w głównej mierze zespół redakcyjny Gazety Polkowickiej podjął nowe wyzwanie i stanie za sterami telewizji Polkowicka.TV. Do startu szykowali się od początku roku.

– Mamy we własnym gronie osoby, które mają wieloletnie doświadczenie w pracy w lokalnych telewizjach w Zagłębiu Miedziowym. Łamiemy sobie obecnie kręgosłupy, by naszą wiedzę, umiejętności i nawyki przekuć na materiały potrzebne w nowym medium, jakim jest telewizja internetowa, która rządzi się innymi prawami niż kablówka czy telewizja naziemna – mówi Edyta Drzymała, redaktor naczelna Gazety Polkowickiej i koordynatorka nowego projektu. – Mamy też osoby, które doskonale sprawdzają się w roli prowadzących i dziennikarzy. Mamy osoby z potencjałem technicznym oraz człowieka, który jest utalentowany pod względem grafiki i rozwija się w zakresie animacji komputerowej. To całkiem niezła mieszkanka jak na początek i na pewno damy z siebie 200 procent mocy – dodaje.

Na początek, odbiorcy będą mogli oglądać serwis informacyjny „Tygodniówkę”, którego premiera będzie miała miejsce raz w tygodniu, w piątki. Serwis sportowy – „Sport Telegram” będzie premierowo publikowany w każdy wtorek. Raz w tygodniu przygotowywana będzie „Rozmowa tygodnia”. Pozostałe formaty, jak sondy z mieszkańcami „Co Wy na to?”, reportaże czy materiały bez komentarza pod nazwą „Kamerą opowiedziane” będą przygotowywane w miarę potrzeb.

Materiały telewizji Polkowicka.TV można znaleźć na oficjalnej stronie gminy Polkowice, czyli polkowice.eu, na gminnym kanale Youtube, który od teraz będzie dedykowany właśnie telewizji internetowej. Projekty będzie można znaleźć również w mediach społecznościowych gminy Polkowice, a więc na Facebooku i Instagramie. Dodatkowo, programy Polkowickiej.TV będą emitowane na telewizorach w autobusach ZKM, w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych oraz w Aquaparku.

– Co najistotniejsze, jest to oficjalna telewizja gminy Polkowice. Jestem gwarantem tego, aby materiały, które będą państwu prezentowane były przede wszystkim rzetelne i zgodne z prawdą. Na pewno nie będzie to subiektywna wizja jednego mieszkańca, a głos wszystkich polkowiczan – zapewnia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Bez zmian, aktualności z gminy Polkowice nadal będą emitowane w serwisach informacyjnych telewizji kablowej TV Master. Program o naszej gminie nadal będzie emitować również naziemna telewizja cyfrowa TVRegionalna.pl.

red. Martyna Szylko
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube