fbpx

Polkowicka komunikacja dotrze do Rudnej

Polkowicka komunikacja dotrze do Rudnej
Wiadomości z gminy
fot. Red.

Gmina Polkowice zajmie się organizacją publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Rudna. Zgodę na to wyraziła rada miejska. Porozumienie w tej sprawie zostanie podpisane niebawem.

Propozycja współpracy z polkowickim samorządem wyszła od wójta gminy Rudna, a chodzi o świadczenie usług przewozów pasażerskich na tamtym terenie. Realizacją zadania, w całości finansowanego z budżetu gminy Rudna, zajmie się Zakład Komunikacji Miejskiej w Polkowicach.

– Jako operator transportu publicznego cieszymy się, że mamy możliwość rozwijania się – mówi Tomasz Borkowski, dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach. – Możemy uzyskać dodatkowe dochody, które pozwolą na unowocześnienie naszego taboru czy zainwestowanie w tablice informacyjne na przystankach. To duże wyzwanie, ale mamy nadzieję, że mu podołamy – dodaje.

Będzie to też korzystne dla mieszkańców naszej gminy. Nowe połączenie z Rudną umożliwi dostęp do kolejnego dworca kolejowego, poza Grębocicami. Z kolei mieszkańcom Tarnówka, Dąbrowej, Pieszkowic i Żelaznego Mostu stworzy dodatkowe połączenie zarówno z Polkowicami jak i Rudną, gdzie wiele osób korzysta też z ośrodka zdrowia.

Współpraca w zakresie organizacji sieci komunikacyjnej w gminie Rudna może się odbyć tylko na podstawie zawartego pomiędzy samorządami porozumienia, w którym znajdą się m.in. rozliczenia finansowe. Inaczej, byłoby to naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Stąd konieczna była uchwała rady miejskiej.

Planowa organizacja publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy Rudna (w nawiasie trasa przejazdu): Polkowice – Rudna (Tarnówek, Dąbrowa, Pieszkowice, Żelazny Most, Rynarcice, Juszowice); Rudna – Chobienia (Stara Rudna, Wądroże, Kliszów, Radomiłów, Miłogoszcz, Olszany, Górzyn, Ciechłowice, Naroczyce); Rudna – Chobienia (Bytków, Rudna Gwizdanów, Gawronki, Gawrony, Studzionki, Orsk, Chełm, Radoszyce); Rudna – Chobienia (Brodów, Wysokie, Kębłów, Studzionki, Brodowice, Nieszczyce); Rudna – Toszowice (Mleczno, Juszowice, Rynarcice).

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube