Od 3 listopada 2025 roku mieszkańcy Polkowic będą mogli przystąpić do programu Polkowicka Karta Mieszkańca. To system zniżek i lokalnych benefitów dla osób, które rozliczają swoje podatki w gminie Polkowice. Aktywacja wszystkich ulg i rabatów nastąpi 1 stycznia 2026 roku.
Polkowicka Karta Mieszkańca to projekt, który ma na celu docenienie mieszkańców wspierających rozwój gminy. Dzięki niej będzie można korzystać z szeregu zniżek i udogodnień w instytucjach publicznych i u lokalnych partnerów.
– Chcemy docenić tych, którzy łożą na nasze wspólne inwestycje i programy, czyli naszych mieszkańców. To właśnie z ich podatków finansujemy m.in. bezpłatną komunikację, zajęcia sportowe czy działania kulturalne – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.
- 15% rabatu na wydarzenia organizowane przez Centrum Kultury i prowadzone przez Centrum sekcje,
- 20% zniżki na korzystanie z lodowiska, basenów „Grzybek”, kortów tenisowych i siłowni miejskiej,
- do 30% rabatu na wybrane atrakcje w polkowickim Aquaparku.
Program obejmie także prywatne firmy i punkty usługowe, które zaoferują specjalne zniżki na swoje produkty i usługi – od restauracji po gabinety kosmetyczne czy optyczne.
🖥️ Jak uzyskać Kartę?
Od 3 listopada mieszkańcy będą mogli:
- zarejestrować się online na stronie www.karta.polkowice.eu lub w bezpłatnej aplikacji mobilnej, którą będzie można pobrać na telefon (Android / iOS),
- złożyć wniosek osobiście w Biurze PKM, ul. Rynek 1, pokoje 15 i 17 w godzinach pracy urzędu
📞 Infolinia: 76 777 80 00
📧 Kontakt: karta@gmina.polkowice.eu
🗓️ Ważne daty
- 3 listopada 2025 r. – start rejestracji i składania wniosków
- 1 stycznia 2026 r. – start systemu ulg i zniżek