fbpx

Інформаційний буклет для громадян України

Інформаційний буклет для громадян України
Wiadomości z gminy
fot. K.Pikor

Ми написали для вас путівник, який допоможе вам опинитися в Полковіцях.

Допомога українцям.

Ꞁромадяни України можуть отртмати ваучер у мерії м. Польковіце, з яким можна зробити безкоштовне фото, необхідне для подачі заявки на номер PESEL. Також починається реєстрація бажаючих подати заявку.

З середи, 16 березня, працівники мерії м. Польковіце та перекладач приймають біженців, які хочуть отримати номер PESEL, що дає їм право на державну допомогу. Протягом трьох днів заявки подало кілька сотень людей.

Для того, щоб максимально скоротити процедуру і забезпечити безперебійну роботу обслуговування клієнтів з України, Департамент цивільних справ ввів систему реєстрації.

– Від сьогодні для того, щоб подати заяву, необхідно заздалегідь записатися на прийом до управління цивільних справ. Такі заяви приймаються в інформаційному пункті у вестибюлі мерії м. Польковіце. Ми рекомендуємо записатися на прийом вже при отриманні ваучера на фотографію, – розповідає Аґнєшка Зьолковська-Щупак, директор департаменту цивільних справ ОР в Полковіцах.

Фотографії, які потрібні для присвоєння номеру PESEL потрібно зробити в фото-відеостудії Tadeusz Zieliński, за адресою Почтова, 5а в Польковіцах.

При подачі заявки на номер PESEL також є можливість підтвердити Profil zaufany, за допомогу якого , наприклад, можна подати заявку в ZUS на допомогу 500+.

Люди, які хотіли б підтвердити profil zaufany, повинні мати польський номер телефону та електронну пошту. Неважливо на якому порталі створено електронна пошта, основна вимога тільки до адреси, вона має бути прописана латинським алфавітом.

Громадяни України, які вже мають номер PESEL та profil zaufany, можуть особисто звернутися до Центру соціального забезпечення в м. Польковіце за адресою в.Lipowа, 2.

– Заяви на отримання допомоги для родини повинні бути складені та подані особисто до відділу сімейних виплат Центру соціального забезпечення в Польковіце або в електронному вигляді за допомогою системи «Empatia» та через електронний банкінг, – інформує Беата Пулавська, директор ЦСЗ у Польковіцах.

Громадяни України з номером PESEL і profil zaufany отримають допомогу для родини на тих самих умовах, що і громадяни Польщі.

Вони мають право, серед іншого, на одноразову допомогу в розмірі 300 злотих . У період з 21 по 25 березня заяви на отримання цієї допомоги приймають працівники Центру соціального забезпечення в м.Полковіце:
каб. Nr 2 – тел 76 7246711.

каб. Nr 3 – тел 76 7246710.

каб. Nr 4 – тел.76 7246712
каб. Nr 5 – тел 76 7246713

Заява на отримання одноразової допомоги складається на кожну особу окремо.

Детальна інформація також доступна по телефону за номером (76) 724 67 14, або електронною поштою: sekretariat@ops.polkowice.pl.

 

Громадянам України, які в’їхали до Польщі після 23 лютого 2022 року у зв’язку з війною та хочуть залишитися в Польщі, ZUS буде виплачуватиме допомогу . Такі особи мають право на отримання допомоги на виховання дитини за програмою «Сім’я 500+» (так звана 500+) на кожну дитину віком до 18 років, яка проживає в Польщі. Для подачі заявки в ZUS вам знадобиться:

  • польський ідентифікаційний номер PESEL особи, яка подає заяву, та дитини
  • адреса електронної пошти особи,
  • польський номер телефону,
  • номер банківського рахунку в Польщі.

Заяви складають і подаються виключно в електронній формі на сайті https://empatia.m pips.gov.pl.

СОЦІАЛЬНА ПІДТРИМКА ТА ПРОЖИВАННЯ

Громадянам України, які вирішили переховуватися від війни в м. Полковице, спершу слід звернутися до Центр соціальної підтримки (Gminny Punkt Kontaktowy), який створила муніципальна поліція в Полковицях. До головного офісу за адресою вул. Targowa 11 (точне розташування можна знайти на карті, на наступній сторінці). Ви можете прийти особисто або зателефонувати за номером

76 746 40 24 *.

Центр працює цілодобово. Міська влада підготувала двадцять ліжок у приміщенні колишнього соціального закладу «Скарбек» по вулиці Броварній, 1.

МЕДИКО-ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА.

Громадяни України, які приїжджають до нашого міста, можуть розраховувати на цілодобову медичну допомогу в

Польковіцькому центрі охорони здоров’я (точне розташування – на карті, на наступній сторінці). У лікарні також надають психологічну підтримку. Заклад забезпечує переклад медичних консультацій. Також будуть доступні анкети українською мовою, які дозволять оцінити загальний стан здоров’я людей, які приїжджають до м. Польковице. Також можна отримати направлення на вакцинацію від COVID-19.

Люди, які потребують медичної допомоги, можуть зателефонувати до поліклініки : з 7:00 до 14:30 за номером 76 746 08 13 *

з 14:30 – за номером 76 746 08 65 *

У невідкладних випадках Ви також можете зателефонувати за тел. 534 365 748 *. Доктор Каміла Гнатишин-Радомська(Kamila Hnatyszyn-Radomska) також запропонувала свою допомогу. Українці, яким потрібна медична консультація, можуть звернутися до лікаря за телефоном 728 328 322 *. У разі виникнення загрози життю телефонуйте за номером екстреної допомоги 998* або 112*.

ШКОЛИ ТА ДИТЯЧІ САДКИ

Міська влада надає місця в школах та садочках для дітей з України. До шкіл та дитсадків учнів прийматимуть незалежно від їх статусу (навіть за відсутності документів). При класифікації будуть враховані роки навчання. Діти, які знають польську мову, будуть розподілені до шкіл за місцем проживання. Для дітей, які не знають мови, створять підготовчі відділення в ДНЗ No 3. Також навчальні заклади пропонують психолого-педагогічну допомогу та додаткові заняття з польської мови. Люди, які бажають записати дітей до школи чи садочка, отримають всю необхідну інформацію за телефоном 76 724 67 87 * у понеділок, середу та четвер з 7.30-15.30, вівторок 7.30-17.00 і п’ятниця 7.30-14.00.

ПОЧАТКОВА ДОПОМОГА

Кожен житель України, який знайшов притулок у Полковицях, може запастися елементами першої необхідності, такими як: зубна щітка та зубна паста для дітей. Незалежно від того, чи проживаєте ви в комуналці чи в приватних місцях, ви можете підійти до будинку Ha вул. Głogowska 11 біля Центру вакцинації.

МАЙСТЕР-КЛАСИ ДЛЯ ДІТЕЙ

З 14 березня Культурний центр ум. Полковіце у співпраці з Volkswagen Motor Polska проводитиме заняття та майстер-класи для дітей з України. Вони відбуватимуться по понеділках, з
16-18 за адресою Ринок, 4
(Atelier Rynek 4.)
За номером телефону: 76 746 88 18
* Найкраще попросити того, хто розмовляє польською, подзвонити, бо чергові можуть не знати української.

Розваги в Шалейкові
Для дітей з УКРАЇНИ вхід безкоштовний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 16:00.
* перевірка буде здійснюватися на основі пред’явлення документа.

 

ЯКЩО ВАМ ПОТРІБНА ДОПОМОГА ПЕРЕКЛАДАЧА, ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ ЗА НОМ. 577 759 675.

 

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ!!! БІЖЕНЦЕМ ВВАЖАЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ТА ОСОБА, ЯКА ПЕРЕТНУЛА КОРДОН З ПОЛЬЩОЮ ПІСЛЯ 24 ЛЮТОГО.!!!!

СПИСОК ТЕЛЕФОНІВ:

Телефон екстреної допомоги – 112

Центр соціальної допомоги та проживання – 76 746 40 24

Медична допомога: з 7:00 до 14:30 за телефоном 76 746 08 13 * з

14:30 – за телефоном 76 746 08 65 *

Освіта – 76 724 67 87

Допомога перекладача – 577 759 675

Державна гаряча лінія – 71 701 11 00

Національний центр протидії залежностям запустив гарячу лінію для людей з України, або їхніх родичів, які мають проблеми, пов’язані з вживанням психоактивних речовин. У зв’язку з тим, що в Польщі перебуває велика кількість громадян України, введенно в дію два номери, які працюють щодня з 16 до 21 год.: (безкоштовний) 800 11 08 11 та такий, що оплачується згідно з тарифом оператора 22 290 70 00. Консультацію можна отримати такими мовами, як українська, польська, російська.

red. PPi/DRM
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube