Polkowice w patriotycznym projekcie

Polkowice w patriotycznym projekcie
Wiadomości z gminy
fot. Roman Tomczak

„Pod biało-czerwoną” to projekt, dzięki któremu rząd może ufundować na terenie naszej gminy maszt z polską flagą. Akces do programu zgłosił już Roman Rozmysłowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach.

Projekt zakłada sfinansowanie przez rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, zależy od mieszkańców, którzy mogą udzielać poparcia temu pomysłowi za pomocą serwisu https://www.gov.pl/web/bialoczerwona. Aby pomysł mógł być zrealizowany w naszej gminie, wystarczy przekroczyć próg 500 głosów. Jednak warto powalczyć o więcej.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców gminy do aktywnego włączenia się w głosowanie – mówi Roman Rozmysłowski, lider projektu w naszej gminie. – Jeśli liczba głosów będzie wysoka, a wierzę, że w naszym przypadku może przekroczyć tysiąc, mamy szansę aby w uroczystości podniesienia flagi na maszt w Polkowicach wziął udział premier polskiego rządu – zachęca przewodniczący Rady Miejskiej.

Celem projektu „Pod biało-czerwoną” jest m. in. upamiętnienie zwycięstwa nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Projekt objął patronatem premier Mateusz Morawiecki.

red. Redakcja

Galeria Zdjęć

Tłumacz