fbpx

Podziękowania, nagrody i certyfikaty

od lewej stoją: pan w niebieskiej koszuli, czarnych spodniach, pan w granatowym garniturze, kolejny w niebieskim garniturze, pani w czarnej bluzce i czarnych spodniach, dwie panie w czarnych żakietach i spódnicach, pan czarnym swetrze i spodniach. Wszyscy trzymają w rękach białe torby i czerwone kwiaty. Na ścianie za nimi napis: Uczelnia Jana Wyżykowskiego.
Wiadomości z gminy

Najlepsi studenci, absolwenci, wykładowcy oraz pracownicy administracyjni zostali wyróżnieni podczas spotkania w Uczelni Jana Wyżykowskiego. W uczelnianym kalendarzu jest to bardzo ważne wydarzenie.

– Poza inauguracją, to jest dla mnie najważniejszy dzień – mówi dr Tadeusz Kierzyk, rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego. – Naszym głównym celem jest kształcenie studentów i temu podporządkowujemy naszą pracę. Jest też całe zaplecze, które pracuje na rzecz tego głównego celu. To jest grupa ludzi, która w dużym zakresie jest niewidoczna, ale bez niej realizacja tego najważniejszego celu byłaby niemożliwa. Dziękujemy pracownikom administracyjnym, dziękujemy wykładowcom. Dostrzegamy też najlepszych studentów i chcemy ich uhonorować – dodaje.

W sumie, wyróżnionych zostało kilkadziesiąt osób, z polkowickiej i lubińskiej placówki. Sześcioro absolwentów UJW, autorów najlepszych prac dyplomowych, otrzymało nagrody przyznane przez zarząd Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Najlepsi studenci na kierunku: górnictwo i geologia dostają stypendia finansowe z KGHM, czego potwierdzeniem są wręczone podczas spotkania certyfikaty. Trzech pracowników administracji uhonorowano statuetkami Pracownik Roku 2023. Nagrody odebrali także studenci z każdego kierunku, którzy mają najwyższą średnią ocen.

– Od wielu lat jestem pracownikiem samorządowym, skończyłam w tej uczelni administrację publiczną, licencjat, i poszłam za ciosem – mówi Magdalena Ślebioda, studentka II roku studiów magisterskich na kierunku: zarządzanie, ze średnią ocen 5,19. – To sprawa ambicji. Jestem na studiach nie dlatego, że mama mi kazała, ale to było jakieś moje wewnętrzne przekonanie, chęć zdobycia wiedzy, poszerzenia horyzontów. Wstyd mi było przyjeżdżać nieprzygotowaną na zajęcia – podsumowuje z uśmiechem swój wynik.

Oceny były też ważne przy wyborze kandydatów do nagrody w kategorii – Wykładowca Roku, a odbywa się to za pośrednictwem ankiet wypełnianych przez studentów, którzy w ten sposób oceniają poziom zadowolenia z zajęć. Wyróżniono po troje wykładowców, z Polkowic i Lubina. Ponadto, przyznano nagrody wykładowcom za pracę naukowo-badawczą. W tym gronie jest dr hab. Janusz Żołyński, radca prawny, prof. UJW: – Uczelnia zapewnia mi bardzo dobre warunki do funkcjonowania, jako dydaktyka. Oprócz tego nie mam problemów z dostępem do prowadzenia działalności naukowej. Jest ona popierana przez uczelnię, która stwarza mi też możliwości do publikacji dokonań naukowych. W sumie, napisałem dwadzieścia książek, a ostatnia książka…Wszedłem w taką niszę naukową dotyczącą zastosowania matematyki w prawie pracy, a także w ogóle w prawie. Bez znajomości matematyki świat, niestety, nie pójdzie do przodu. Widzimy to na podstawie cyfryzacji czy sztucznej inteligencji, która rozpycha się coraz mocniej. A wbrew pozorom w prawie jest bardzo dużo elementów matematyki. Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że bez matematyki, podejścia logiczno-dedukcyjnego, niestety, jest bardzo trudno funkcjonować obecnie – dodaje.

 

red. ULK

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube