Po naborze do żłobka

Po naborze do żłobka
Wiadomości z gminy
fot. Red.

Po raz pierwszy od dziesięciu lat po naborze do polkowickiego żłobka zostało kilka miejsc dla dzieci, których jedno z rodziców szuka pracy.

W czasie rekrutacji do polkowickiego żłobka miejskiego na rok szkolny 2020/21 wpłynęło 95 nowych wniosków o przyjęcie dziecka.

– Z tej liczby pozytywnie rozpatrzyliśmy 88 podań, gdyż tyle miejsc zostało po złożeniu przez rodziców 93 wniosków o kontynuacje pobytu dzieci – mówi Agnieszka Tomczak, dyrektor Żłobka Miejskiego nr 1 „Krasnal” w Polkowicach.

W tym roku przyjęto do placówki wszystkie dzieci rodziców pracujących.

– Zostały nam nawet trzy miejsca dla dzieci, których jedno z rodziców poszukuje obecnie pracy – dodaje Agnieszka Tomczak. – Taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz od dziesięciu lat.

Na liście rezerwowej zostało tylko siedmioro dzieci rodziców, którzy nie pracują lub poszukują zatrudnienia.

– Chcę podziękować pracownikom za sprawne przeprowadzenie rekrutacji, a także za zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w trudnym czasie epidemii – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Bardzo ważne jest to, że odeszliśmy od smutnej tradycji kolejek rodziców i dziadków przed żłobkiem.

Podania o przyjęcie dzieci do „Krasnala” składane były drogą elektroniczną.

– Chciałbym, aby wszystkie nabory do polkowickich placówek oświatowych odbywały się właśnie w taki sposób, elektronicznie i bezpiecznie – dodaje burmistrz Puźniecki.

 

 

 

 

red. ULK