Baba Jaga, czyli jeden z elementów placu zabaw na osiedlu Sienkiewicza został czasowo wyłączony z użytkowania. Pilnej naprawy wymagają elementy zjeżdżalni.
Wczoraj służby gminne umieściły oznakowanie o wyłączeniu z użytkowania zjeżdżalni, a dzisiaj został wyłączony z użytkowania cały element do wspinaczki wraz ze zjeżdżalnią.
– Dziękujemy przede wszystkim rodzicom, którzy zaalarmowali nas, że tymczasowe oznakowanie zniknęło. Dzisiaj postawiliśmy barierki ochronne, a wykonawcy została zgłoszona konieczność naprawy – informuje Sebastian Sypko, zastępca burmistrza Polkowic ds. gospodarczych. I dodaje – Kontrolujemy regularnie wszystkie place zabaw i obiekty zarządzane przez gminę. Jednak atrakcje sportowe czy place zabaw są na bieżąco użytkowane i awarie zdarzają się. Dlatego prosimy mieszkańców o sygnały związane z uszkodzeniami urządzeń na tych obiektach. Równocześnie apelujemy o zwracanie uwagi na akty wandalizmu i niszczenia naszego wspólnego dobra.
Po przeglądzie stanu technicznego, zdecydowano również o czasowym wyłączeniu z użytkowania placu zabaw przy ul. Paderewskiego 8-13.
W gminie Polkowice mamy łącznie 114 obiektów, takich jak place zabaw, pumptraki, siłownie zewnętrzne, mini boiska, tężnie czy psi wybieg.
Gdzie zgłaszać uszkodzenia na placach zabaw:
Urząd Gminy Polkowice – Wydział Komunalny, w godzinach pracy urzędu tel.: 76 84 74 190
Straż Miejska – cała doba T: 986