fbpx

Pisanki po polkowicku

Pisanki po polkowicku
Wiadomości z gminy

Duże i małe,  żółte, czerwone, w bazie, kurczaki  i kwiaty. Twórczej inwencji nie było końca. Polkowicki rynek wypełnił się przepięknymi pisankami.

Polkowickie Centrum Animacji zorganizowało dziś na rynku Polkowickie Malowanie Pisanek. Choć aura nie rozpieszczała swoje dzieła tworzyli i przedszkolaki i dorośli.  

 

Za pędzle i farby chwycili  też burmistrz  Polkowic Łukasz Puźniecki i starosta polkowicki Kamil Ciupak, ze swoim zastępcą Krzysztofem Nesterem. Do wspólnego malowania dołączyli również piłkarze KS „Górnik” Polkowice i Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński.

 

Nie było łatwo, szczególnie tym, którzy pracami artystycznymi nie zajmują się codziennie. Ale wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, bo tu najważniejsze było pielęgnowanie świątecznych tradycji i wspólne spędzenie tego przedświątecznego czasu.

 

Atmosferę podgrzewała „kacza muzyka”, przy której doskonale bawili się najmłodsi uczestnicy. Wielu chętnych skorzystało z oferty fotobudki, gdzie można zrobić sobie pamiątkowa kartkę świąteczną.

 

Wydarzeniu towarzyszył kiermasz prac dzieci z OPS w Polkowicach, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i plener malarski.

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube