Niekwestionowanym liderem powyborczych statystyk z terenu Gminy Polkowice jest Prawo i Sprawiedliwość. Na tę partię zagłosowało u nas prawie 51,5 proc. uprawnionych.
To była historyczna frekwencja wyborcza, nie tylko w kraju (gdzie wstępne sondaże mówią o 61,1 proc.) ale także wśród głosujących z naszej gminy. Wczoraj we wszystkich 15 Obwodowych Komisjach Wyborczych na terenie Gminy Polkowice zagłosowało 12 tys. 188 osób, czyli 59,71 proc. uprawnionych. Niekwestionowanym liderem frekwencji był lokal wyborczy w Tarnówku, gdzie do urn przyszło prawie 70 proc. uprawnionych! (69,48 proc.).
Najwięcej z nas, bo 51,41 proc., oddało swój głos na kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości. Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z 17,38 proc. zebranych głosów. Sojusz Lewicy Demokratycznej zebrał wśród naszych wyborców 14,19 proc. oddanych głosów. Czwarte było Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6,18 proc. Na Konfederację Wolność i Niepodległość zagłosowało 5,85 proc. naszych wyborców. Stawkę zamykają Bezpartyjni Samorządowcy, którzy mogli liczyć na 3,26 proc. głosów mieszkańców Gminy Polkowice.
Do Sejmu RP kandydował we wczorajszych wyborach Wojciech Marciniak, z-ca burmistrza Polkowic ds. gospodarczych. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zebrał w sumie 1775 głosów.
Podane wyniki nie są wartościami ostatecznymi. Te Państwowa Komisja Wyborcza ma podać dziś wieczorem lub jutro rano.