fbpx

Pieniądze dla artystów

wreczenie dyplomu
Wiadomości z gminy
fot. Ryszard Flisiewicz

Blisko 40 mieszkańców gminy Polkowice otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Nagrodzeni na swoim koncie mają sukcesy w konkursach recytatorskich oraz plastycznych, na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Podczas uroczystej gali w polkowickim ratuszu zastępca burmistrza Polkowic, Wojciech Marciniak wręczył uzdolnionym mieszkańcom listy gratulacyjne. Wśród stypendystów była zarówno młodzież jak i dorośli mieszkańcy Polkowic.

– W ubiegłym roku brałam udział w dziewięciu ponadwojewódzkich konkursach, w których zdobyłam łącznie pięć nagród – mówi Bożena Nester, stypendystka. – Najbardziej ucieszyła mnie nagroda w ogólnopolskim konkursie „Szlakiem Orlich Gniazd”, ponieważ tam robiłam wyjątkowo pracochłonny obraz z filcu – dodaje.

– Zdobyłem trzy kwalifikacje w ogólnopolskich konkursach plastycznych m.in. w konkursie „Ceramiony”. W każdym z nich wykonałem prace ceramiczną, na płacie z elementami wystającymi – opowiada kolejny ze stypendystów, Seweryn Gołdyn.

Szczególnie uzdolnieni polkowiczanie, za swoje osiągnięcia, przez następne dziesięć miesięcy będą otrzymywać stypendium w wysokości do 450 zł miesięcznie. Łącznie na nagrody dla artystów gmina przeznaczyła ponad 83 tys. zł.

Dzisiejszej uroczystości towarzyszyła niezwykła wystawa prac plastycznych autorstwa stypendystów.

 

 

 

red. Paula Piastowska

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube