Blisko 40 mieszkańców gminy Polkowice otrzymało stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Nagrodzeni na swoim koncie mają sukcesy w konkursach recytatorskich oraz plastycznych, na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Podczas uroczystej gali w polkowickim ratuszu zastępca burmistrza Polkowic, Wojciech Marciniak wręczył uzdolnionym mieszkańcom listy gratulacyjne. Wśród stypendystów była zarówno młodzież jak i dorośli mieszkańcy Polkowic.
– W ubiegłym roku brałam udział w dziewięciu ponadwojewódzkich konkursach, w których zdobyłam łącznie pięć nagród – mówi Bożena Nester, stypendystka. – Najbardziej ucieszyła mnie nagroda w ogólnopolskim konkursie „Szlakiem Orlich Gniazd”, ponieważ tam robiłam wyjątkowo pracochłonny obraz z filcu – dodaje.
– Zdobyłem trzy kwalifikacje w ogólnopolskich konkursach plastycznych m.in. w konkursie „Ceramiony”. W każdym z nich wykonałem prace ceramiczną, na płacie z elementami wystającymi – opowiada kolejny ze stypendystów, Seweryn Gołdyn.
Szczególnie uzdolnieni polkowiczanie, za swoje osiągnięcia, przez następne dziesięć miesięcy będą otrzymywać stypendium w wysokości do 450 zł miesięcznie. Łącznie na nagrody dla artystów gmina przeznaczyła ponad 83 tys. zł.
Dzisiejszej uroczystości towarzyszyła niezwykła wystawa prac plastycznych autorstwa stypendystów.