fbpx

Patriotycznie w PM 6

Patriotycznie w PM 6
Wiadomości z gminy
fot. M. Szylko

Stolica Polski to? Jaka waluta obowiązuje w Polsce? Polskie godło to? Te ważne pytania padły podczas Olimpiady Patriotycznej, która odbyła się w Przedszkolu Miejskim nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach. Do rywalizacji i wspólnej zabawy zostały zaproszone wszystkie przedszkola.

Przedszkola reprezentowały trzyosobowe zespoły. To był pierwszy tego typu konkurs zorganizowany w placówce.

– Olimpiada Patriotyczna odbyła się po raz pierwszy. Praktycznie wszystkie miejskie przedszkola wzięły udział w tym wydarzeniu – mówi Magdalena Jedlecka, dyrektor PM nr 6.

W otoczeniu biało-czerwonych dekoracji, maluchy zmagały się z poszczególnymi zadaniami, które sprawdzały stan wiedzy patriotycznej. Nad sprawnym przebiegiem olimpiady czuwała komisja konkursowa, której przewodniczył burmistrz Polkowic.

– Od najmłodszych lat powinniśmy wpajać dzieciom wartości patriotyczne. Najlepszy sposób to przez formę zabawy i lekkiej rywalizacji. Chociaż pytania oraz zadania, które dzieci miały do wykonania nie były proste, ale świetnie sobie z nimi poradziły – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Dziękuję organizatorkom, za to, że rozpoczęły ten cykl konkursów patriotycznych. To bardzo dobry pomysł – podkreśla.

Najmłodsi polkowiczanie wykazali się doskonałą znajomością m.in. symboli narodowych oraz efektywnym współdziałaniem w grupie. Przygotowania do konkursu nie trwały długo.

– Nauczyciele i wychowawcy realizując podstawę programową wychowania przedszkolnego i ujęte w niej treści przygotowali przedszkolaki. Nie trzeba było żadnych dodatkowych zajęć. Tę wiedzę, którą mają z bieżących zajęć przedszkolnych dzieci mogły zaprezentować podczas olimpiady – dodaje dyrektorka.

– Z ogromną przyjemnością przygotowywałyśmy zadania, gry i zabawy dla dzieci, główny cel naszej olimpiady to przede wszystkim świetna zabawa i współpraca zespołowa – mówi Ewa Majchrowska, nauczycielka PM 6.

Duże zainteresowanie wzbudziła „magiczna kula”, z której losowało się pytania i spośród trzech propozycji odpowiedzi należało wybrać poprawną.

– Pytania z magicznej kuli były proste, pani czytała pytania i my musieliśmy zgadnąć, co jest stolicą Polski? – mówi Igor z PM 5.

– Z wszystkim zadaniami dałam sobie radę – mówi z uśmiechem Marysia z PM 6.

– Bardzo łatwe były pytania z takiej magicznej kuli – oznajmił Franek, PM 6.

– Najtrudniejsze było, jak układaliśmy orła na czerwonym tle – dodała Martynka z PM 5.

Wszyscy otrzymali dyplomy i drobne upominki. W przerwie dzieci tańczyły i mogły skorzystać ze zdrowych przekąsek.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube