fbpx

Patriotycznie i radośnie

Patriotycznie i radośnie
Wiadomości z gminy
fot. Paweł Paździor

Najpierw wspólnota wokół ogromnej biało-czerwonej flagi, a później zabawa w tętniącym życiem parku miejskim. Polkowicka majówka łączy patriotyczny charakter świąt majowych z rodzinną atmosferą i radosnym świętowaniem.

Wspólnota pod biało-czerwoną

2 maja o 12.00 na polkowickim Rynku odbyło się uroczyste podniesienie flagi na maszt. W wydarzeniu licznie uczestniczyli mieszkańcy oraz samorządowcy. Nie zabrakło orkiestry górniczej, pocztów sztandarowych oraz harcerzy. Wyjątkowym momentem było wniesienie olbrzymiej flagi przez III Szczep Harcerski „Ferramentis”. Biało-czerwoną eskortowała górnicza orkiestra, a gdy flaga dotarła na miejsce, wszyscy uczestnicy zgromadzili się wokół niej.

– Dla mnie najważniejsze słowo na dziś to WSPÓLNOTA. Poszukiwanie porozumienia w tych niestabilnych czasach powinno być celem dla wszystkich, którym dobro naszej Ojczyzny leży na sercu. Wbrew podziałom i różnicom zdań warto rozmawiać – mówi Sebastian Sypko, wiceburmistrz Polkowic.

Rodzinna majówka pełna atrakcji

Po południu, w pozytywnej atmosferze i przy pięknej pogodzie, w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku rozpoczęła się „Majówka w mieście”.

– W dni wolne, takie jak dziś, staramy się zawsze przygotować atrakcyjną ofertę dla mieszkańców. Park tętni życiem. Mamy bardzo bogaty program, gry i zabawy dla dzieci, więc jest to wydarzenie dla całych rodzin. Już wkrótce na scenie pojawią się artyści i mieszkańców czeka wspólna zabawa przy znanych hitach – mówi Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

O godz. 15.00 ruszyła strefa dla dzieci z dmuchańcami, grami i zabawami oraz stoiskami z warkoczykami, malowaniem buziek, brokatowymi tatuażami i portretami.

– Oferta Centrum Kultury na majówkę jest świetna. Dzieci są szczęśliwe i zadowolone, a rodzice mają chwilę, by spędzić czas razem. Dmuchane zamki, rysowanie portretów, zaplatanie warkoczyków – atrakcji jest mnóstwo. Dzieci są zachwycone, a rodzice chyba jeszcze bardziej – mówi Ksenia Stępień z Zarządu Osiedla Hubala.

W tym czasie, gdy dzieci są zajęte animacjami, rodzice mogą odpocząć na leżakach.

– Majówka bardzo mi się podoba. Najbardziej cieszą mnie atrakcje dla dzieci. To świetne, że najmłodsi mogą razem się bawić w naszym pięknym parku, który z roku na rok wygląda coraz lepiej – mówi Karolina Regulska, która przyjechała z Wrocławia odwiedzić rodzinne Polkowice. – Takie festyny zbliżają społeczność. W dni takie jak Dzień Flagi powinniśmy jednoczyć się wokół tego, co nas łączy. Wątek patriotyczny w połączeniu z zabawą pokazuje dzieciom, że świętowanie może być radosne. Pogoda dopisała. Po długiej zimie to prawdziwa nagroda.

Muzyka i dobra zabawa do wieczora

Późnym popołudniem w polkowickim Amfiteatrze wystąpił zespół Defis, znany z energetycznych i tanecznych przebojów. Wieczorem, DJ D1X, zabrał mieszkańców w muzyczną podróż do największych hitów lat 80. i 90. Podczas majówki nie mogło zabraknąć również grilla, zlokalizowanego w samym sercu parku.

Niech się święci 3 maja

W Święto Narodowe Trzeciego Maja pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego kwiaty złożył Wiesław Wabik burmistrz Polkowic wraz z wiceburmistrzem Sebastianem Sypko i sekretarz gminy Marzeną Olejnik; wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Mariola Kośmider wraz z radnymi Joanną Oczkoś – Miżejewską i Elżbietą Kich – Wiśniewską; wicestarosta polkowicki Jan Wojtowicz wraz z Romanem Rutkowskim przewodniczącym Rady Powiatu Polkowickiego; poseł Piotr Borys; przedstawiciele biur poselskich, służby mundurowe, harcerze, Polkowicka Rada Kobiet, Rada Seniorów, Dariusz Zając rektor Uczelni Jana Wyżykowskiego, przedstawiciele polkowickich stowarzyszeń i polkowickich szkół oraz mieszkańcy. W kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski odprawiono mszę świętą w intencji Ojczyzny, a po południu zaproszono na festyn patriotyczny, łączący podniosły charakter święta z rodzinną atmosferą.

 

red. Edyta Drzymała

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube