Otwarcie lodowiska

Otwarcie lodowiska
Wiadomości z gminy

Nadchodzący weekend będzie należał do miłośników jazdy na łyżwach. Już w sobotę (30.11) otwarcie lodowiska. W tym dniu zaplanowano atrakcje dla najmłodszych oraz darmowy wstęp na ślizgawkę.

O godz. 10 rozpoczną się zajęcia dla dzieci prowadzone przez instruktora. Maluchy zmierzą się wówczas w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich jest slalom równorzędny na czas. Natomiast druga to prowadzenie krążka kijem z oddaniem strzału na bramkę sprzed wyznaczonej linii.

Opiekunowie najmłodszych łyżwiarzy będą obserwować ich zmagania w poczekalni z widokiem na taflę lodowiska. Konkurencje potrwają do godz. 12. Na koniec wszyscy uczestnicy zabawy otrzymają symboliczne nagrody.

Sportowe zmagania na świeżej tafli lodu, zainaugurują sezon łyżwiarski, który potrwa do przedwiośnia.

O dobry stan techniczny lodowiska dba sztab ludzi ze specjalistycznym sprzętem. Jego powierzchnia jest stale pielęgnowana i zabezpieczana przed uszkodzeniem.

Dwa razy dziennie tafla jest równana przez maszynę do jej pielęgnacji. Maszyna po każdym przejeździe usuwa ok. 1m³ górnej warstwy lodowiska i wylewa w celu odbudowania warstwy ok. 1m³ wody która wyrównuje zarazem mikropęknięcia i uszkodzenia tafli tłumaczy Jarek Łojko kierownik Działu Zarządzania Obiektami Sportowymi w Polkowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Polkowicka ślizgawka co roku cieszy się dużym powodzeniem zarówno wśród młodszych, jak i tych starszych mieszkańców. W ubiegłym roku skorzystało z niej ponad 26 tysięcy osób.

 

 

red. Paula Piastowska

Galeria Zdjęć