fbpx

Ostatni dzwonek wybrzmiał. Teraz czas na maturę!

Ostatni dzwonek wybrzmiał. Teraz czas na maturę!
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

To był ważny i pełen emocji dzień dla maturzystów Zespołu Szkół w Polkowicach. Podczas uroczystego spotkania oficjalnie zakończyli oni swoją naukę w szkole średniej, zamykając jeden z najważniejszych etapów edukacji. W trakcie wydarzenia nie zabrakło wspomnień, podziękowań oraz chwil wzruszenia, zarówno ze strony uczniów, jak i nauczycieli.

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych oznacza jednocześnie wejście w nowy etap życia. Przed absolwentami teraz najważniejsze wyzwanie – egzaminy maturalne, które rozpoczną się 4 maja i potrwają niemal trzy tygodnie.

– Żegnamy kolejne pokolenie młodych osób, które przez lata tworzyły naszą społeczność – mówi Sylwia Szeliga-Gawrońska, dyrektor Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach. – Jest mnóstwo pozytywnych wspomnień, na pewno uczniowie zostawiają cząstkę siebie w salach lekcyjnych i na korytarzach. Wiele chwil będziemy pamiętać, szczególnie te ostatnie, gdy maturzyści wręczyli naszej polonistce kurki na pożegnanie – dodaje z uśmiechem.

Podczas uroczystości wyróżniono uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce, odnoszących sukcesy sportowe oraz aktywnie uczestniczących w życiu szkoły. Słowa uznania i życzenia powodzenia przekazał także burmistrz Polkowic.

– Z ogromną radością uczestniczę w tej wyjątkowej uroczystości. Macie w sobie ogromny potencjał, pasję i determinację – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. – Drodzy absolwenci, jesteście powodem do dumy nie tylko dla swoich rodziców i nauczycieli, ale także dla całej społeczności. Życzę powodzenia na egzaminach maturalnych oraz odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań, trzymam za Was kciuki – podkreśla.

Absolwenci przyznali, że lata spędzone w tej szkole na długo pozostaną w ich pamięci.

– Wspomnienia są ogromne, był to jak dla mnie najlepszy czas w tym moim młodzieżowym życiu. Cieszę się, że mogłem chodzić tutaj do szkoły, mieć tylu znajomych i pozytywnych wspomnień – mówi Bartosz Dziedzic, absolwent liceum. – Jest stres, mam nadzieję, że jestem dobrze przygotowany, nauczyciele dokonali wszelkich starań, żeby napisać jak najlepiej tę maturę. Po maturze planuje studia, jeszcze nie wiem gdzie i jakie, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie się to wyklaruje – dodaje.

Nie zabrakło również chwil pełnych emocji – pojawiły się łzy wzruszenia, serdeczne uściski i pamiątkowe zdjęcia wykonywane po raz ostatni w szkolnych murach.

– Dzisiaj czuję zdecydowanie wzruszenie i towarzyszy mi taka nostalgia, ale przed maturą nie odczuwam stresu – mówi Bartłomiej Bańka, również absolwent liceum. – Jest wiele wspomnień, które zostawiam w tej szkole, na pewno wydarzenia sportowe i klasowe wyjazdy – podkreśla.

W wydarzeniu, obok nauczycieli i pracowników szkoły, uczestniczyli także rodzice, przedstawiciele władz samorządowych oraz partnerzy współpracujący z placówką. Uroczystość uświetniły występy artystyczne przygotowane przez uczniów młodszych klas.

Zespół Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach pożegnał w tym roku 144 absolwentów z liceum ogólnokształcące i technikum łącznie.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube