Od rana na ulicach naszego miasta można spotkać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez PCA, Kino i Galerię „Rynek 26” przewijają się ludzie i wydarzenia.
Młodzież z identyfikatorami i puszkami WOŚP nie narzekają na hojność polkowiczan. Jeszcze raz potwierdza się teza o naszych szczodrych i wrażliwych sercach, gotowych zawsze do pomocy potrzebującym.
Jeszcze przed południem dla WOŚP wystartowali z Centralnego parku zabaw i Wypoczynku miłośnicy biegania. W tym samym czasie w Ośrodku Kultury trwał Turniej Szachowy, w Kinie ruszyła Szkółka Baletowa oraz zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku.
Sporym zainteresowaniem cieszy się trwający teraz kiermasz przedmiotów przekazanych przez WOŚP lub innych ofiarodawców.
Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki włączył się w internetową licytację dla WOŚP, wystawiając na jednym z portali voucher na… jeden dzień w fotelu burmistrza. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://aukcje.wosp.org.pl/dzien-w-fotelu-burmistrza-polkowic-i8841901?fbclid=IwAR1hVH3lazzQ3BOsj4LoSjuyIca67NrceAI6LL1em3lb6GR4INfn1UC3vHc
Trwają jeszcze m. in. warsztaty z robotyki (Galeria „Rynek 26”), a do 17.30 w tym samym miejscu można skorzystać warsztatów plastycznych i kiermaszu sztuki.
Na wieczór przewidziano jeszcze np. koncerty zespołów Aquaplaning i Oobe (Kino, godz. 18.00 i 19.15), a o godz. 20 – creme de la creme dzisiejszego dnia – Światełko Do Nieba!
Przebieg WOŚP w Polkowicach na bieżąco można śledzić na facebookowym profilu Polkowickiego Centrum Animacji, gdzie ulokowany jest sztab Orkiestry: https://www.facebook.com/Polkowickie-Centrum-Animacji-136045989773526/