Orkiestra zagrała z przytupem!

Orkiestra zagrała z przytupem!
Wiadomości z gminy

80 264,42 zł oraz 31,5 litra krwi zebraliśmy wczoraj (12.01) podczas polkowickiej edycji 28. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze nigdy polkowiczanie nie byli aż tak hojni.

Wczoraj trudno było nie natknąć się na wolontariusza z kolorową puszką WOŚP. Trudno było nie natknąć się na ewent związany z tym wydarzeniem. Koncerty, aukcje, zawody sportowe, kiermasze, warsztaty, żywe lekcje historii a nade wszystko światełko do nieba – to tylko niektóre atrakcje, jakie Polkowice przygotowały w ramach tegorocznej, 28. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Same wydarzenia to jednak nie wszystko. Jak wszyscy wiemy, tutaj liczyła się szczodrość i dobre serca biorących udział w tych wszystkich akcjach, oraz tych, którzy albo tylko kibicowali, przyglądali się czy po prostu podczas niedzielnego spaceru szukali wolontariuszy z puszkami WOŚP. I tę hojność polkowiczan rzeczywiście było widać. Nikt tu nie przeliczał, nikt nie kalkulował, bo przecież na pomocy medycznej dla najmłodszych nie wolno skąpic.

W ten sposób do puszek trafiło w tym roku 80 264,42 zł, co jest rekordem w historii polkowickich odsłon Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach WOŚP zebraliśmy i tak ogromną kwotę aż 44 tys. zł. Do tego w tym roku na konto Orkiestry trafiło aż 31,5 litra daru cenniejszego niż pieniądze, a mianowicie krwi. Krótko mówiąc: polkowiczanie, możecie być z siebie dumni!

Przypomnijmy, że w tym roku na konto Orkiestry zebrano rekordową kwotę ponad 115 mln zł! Wszystkie środki zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Galeria Zdjęć

Galeria Video