fbpx

Obchodzili dzień patronki szkoły

Obchodzili dzień patronki szkoły
Wiadomości z gminy
fot. Paula Piastowska

Wyjątkowe przedstawienie, eksperymenty chemiczne, występy wokalne oraz taneczne. Tak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach świętowali dzień swojej patronki – Marii Skłodowskiej-Curie.

Podczas uroczystości uczniowie wzięli udział w przedstawieniu przybliżającym życiorys patronki. Ogromne wrażenie na widzach zrobiły efektowne eksperymenty chemiczne.

– Na scenie zaprezentowaliśmy eksperymenty, które wcześniej przećwiczyliśmy z naszą panią. Wykorzystaliśmy m.in. ocet i sodę oczyszczoną. Efekt ognia uzyskaliśmy za pomocą alkoholu zafarbowanego substancją chemiczną mówiła Magdalena Kapusta z VIII a.

Oprócz wyjątkowego przedstawienia można było podziwiać szereg innych występów artystycznych. W programie znalazły się popisy wokalne oraz taneczne w wykonaniu uczniów placówki. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ta wyjątkowa uroczystość to kolejne z wydarzeń z okazji święta patrona w SP4.

Wcześniej odbyły się m.in. dwa konkursy plastyczne przybliżające sylwetkę patronki szkoły, a w ramach godzin wychowawczych, uczniowie smakowali ciastka i degustowali herbatę w specjalnie przygotowanej na ten dzień francuskiej kawiarence. Odbyły się również lekcje, których tematem była patronka wylicza Mariola Król, dyrektor SP4 w Polkowicach.

Maria Skłodowska-Curie jest patronką SP4 (dawnego Gimnazjum nr 2 w Polkowicach) już od 2011 roku.

Na zakończenie uroczystości dyrektor placówki poinformowała uczniów o wprowadzeniu nowej nagrody dla osoby z najlepszymi wynikami w nauce. Na zakończenie roku wyróżniony uczeń otrzyma statuetkę Marii Skłodowskiej-Curie. Podczas akademii wręczono pionierską statuetkę patronki. Trafiła ona w ręce burmistrza Polkowic – Łukasza Puźnieckiego.

red. Paula Piastowska

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube