Będzie nowy plac zabaw

zdjęcie podglądowe placu zabwa
Wiadomości z gminy
fot. UG Polkowice (zdjęcie podglądowe)

Długo wyczekiwana inwestycja doczeka się realizacji. Plac zabaw dla dzieci, bo o nim mowa, już niedługo powstanie na os. Polkowice Dolne. To jeden ze zwycięskich projektów w budżecie obywatelskim, na który głosowało prawie 300 osób.

Nowy plac zabaw z pewnością najbardziej ucieszy mieszkańców ulic Owocowej i Cytrynowej, bo właśnie tam planowana jest jego budowa. Będzie się składał z dwóch części, jednej dla maluchów do lat 3 i drugiej dla starszaków. O potrzebie tej inwestycji zadecydowali sami mieszkańcy, bowiem jest to kolejny zwycięski projekt realizowany w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019.

– Jest już rozstrzygnięty przetarg na to zadanie. W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa z wykonawcą, który w ciągu dwóch miesięcy powinien zakończyć budowę placu zabaw –  informuje Renata Napieralska, dyrektor Wydział Inwestycji, Rozwoju Gminy i Zamówień Publicznych UG Polkowice.

Obecnie w tym miejscu jest niezagospodarowany teren zielony. Projekt zakłada budowę m.in. dwóch dużych zestawów zabawowych z drabinkami, zjeżdżalniami i pomostem równoważnym. Dla najmłodszych będą jeszcze trampoliny, bujaki, huśtawki i piaskownica. Plac pokryty będzie bezpieczną nawierzchnią syntetyczną i trawą, a całość ogrodzona.

red. Małgorzata Wasilewska