fbpx

Nowy nabytek w Dwójce

Nowy nabytek w Dwójce
Wiadomości z gminy
fot. R. Flisiewicz

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 zyskali nowe możliwości nauki praktycznych umiejętności ratowania życia. Dzięki nowemu fantomowi będą mogli w bezpiecznych warunkach ćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, ucząc się właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz kształtując postawy odpowiedzialności i empatii.

Sprzęt został przekazany placówce dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców oraz wsparciu towarzystwa ubezpieczeniowego. Fantom będzie wykorzystywany podczas zajęć edukacyjnych i szkoleń, wzbogacając bazę dydaktyczną szkoły.

– To dla naszej szkoły niezwykle wartościowy dar. Dzięki niemu możemy jeszcze skuteczniej uczyć dzieci tak istotnych kompetencji jak udzielanie pierwszej pomocy – podkreśla dyrektor Andrzej Ambroziak, dziękując darczyńcom za wsparcie i troskę o bezpieczeństwo uczniów.

 

red. DRM
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube