Tomasz Duszyński został nowym kierownikiem Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Polkowice. Jest on wieloletnim pracownikiem polkowickiego magistratu, a swój awans zawdzięcza dużemu doświadczeniu zawodowemu oraz kwalifikacjom niezbędnym do piastowania tej funkcji.
Nowy kierownik ukończył studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Zielonogórskiej. Od początku swojej kariery zawodowej realizował zadania związane z budownictwem. Posiada uprawnienia budowlane do nadzorowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej.
Z Urzędem Gminy Polkowice jest związany od 17 lat. Zadania, jakie zrealizował w tym czasie to m.in.: przebudowa stadionu miejskiego przy ul. Kopalnianej, budowa remizy OSP w Suchej Górnej, budowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wojska Polskiego, budowa dróg na terenach wiejskich oraz wiele innych.
Jako kierownik będzie on nadzorował pracę Referatu Inwestycji. Do zadań tej komórki należy m.in. koordynowanie i prowadzenie całości spraw związanych z realizacją zadań inwestycyjnych, remontowych i rozbiórkowych ujętych w budżecie gminy oraz całości spraw związanych z oświetleniem gminy.