Artur Adamowicz został dziś powołany przez burmistrza Wiesława Wabika na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Polkowicach.
Z polkowicką oświatą związany jest od ponad 20 lat. Jest nauczycielem matematyki, uczył też fizyki. Szkoła przy ulicy Hubala nie jest mu obca, bo przez pewien czas pracował tam w ówczesnym Gimnazjum nr 2. Ostatnio był wicedyrektorem w SP1. Od 1 grudnia przejmie obowiązki dyrektora SP4, a tym samym wróci do dawnej placówki.
– Chciałbym, aby priorytetem była opieka nad dziećmi i sprawy wychowawcze, podniesienie jakości pracy szkoły w tym obszarze i obszarze dydaktycznym, bo zależy mi na wynikach egzaminów zewnętrznych – mówi Artur Adamowicz. – Będę na pewno wspierał nauczycieli, doskonale znam tę kadrę i mam nadzieję, że świetnie się porozumiemy. Szkoła jest nowoczesna, ma duży potencjał, jeżeli chodzi o zaplecze. Chciałbym je bardzo wykorzystać i rozwinąć tę szkołę.
Wyboru na nowe stanowisko pogratulował Arturowi Adamowiczowi burmistrz Polkowic Wiesław Wabik: – Trzymam kciuki za pana dyrektora. To jest ważna szkoła na mapie naszej gminy i ogólnie trudny czas dla oświaty w naszym kraju z uwagi na spadającą populację urodzeń, ale mam nadzieję, że pan dyrektor świetnie sobie poradzi i w odpowiedni sposób razem z gronem pedagogicznym i uczniami stworzą dobry klimat i będzie to piękna szkoła w naszej gminie – podkreśla.
Dodajmy, że nowy dyrektor SP4 interesuje się fotografią i turystyką. Lubi chodzić po górach, jak tylko ma czas. Z aktywności sportowych wybrał bieganie, rekreacyjne.