fbpx

Nowe wiaty przystankowe na terenie gminy

żółta szklana wiata przystankowa, obok kosz,
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Są aluminiowo-szklane, z ławkami i tablicami z rozkładem jazdy. Część z nich wyposażona będzie w instalację oświetlenia LED.

Nową wiatę przystankową postawiono przy ulicy Działkowej w Polkowicach, na wysokości firm znajdujących przy ZG Rudna. Kolejną zamontowano w Jędrzychowie, koło kościoła, w miejsce starej, murowanej. Trzy nowe wiaty pojawią się w Sobinie. Jedna z nich już jest przy ulicy Polkowickiej w centrum wsi, a dwie kolejne staną na jej końcu, przy drodze w kierunku Jędrzychowa.

– Zakres prac obejmuje rozbiórkę dotychczasowych konstrukcji i fundamentów, wykonanie nowych nawierzchni z kostki betonowej oraz montaż dwóch nowych wiat: dwuprzęsłowej i trzyprzęsłowej – mówi Anita Piechowiak, inspektor ds. inwestycji w urzędzie gminy. – Zostaną one wyposażone w oświetlenie LED zasilane systemem fotowoltaicznym. Jest to nowe rozwiązanie w stosowanym na terenie gminy standardzie przystanków – dodaje.

W Dąbrowie ma stanąć wiata przy istniejącej linii przystankowej wyznaczonej znakiem poziomym P-17. W najbliższym czasie planowane jest zawarcie umowy.

– Zakres zadania obejmuje wzmocnienie istniejącej skarpy w rejonie przystanku, wykonanie fundamentów punktowych prefabrykowanych, podbudowy i nawierzchni z kostki betonowej wraz z obrzeżami oraz montaż wiaty aluminiowo-szklanej z oświetleniem LED zasilanym energią z paneli fotowoltaicznych – wymienia Anita Piechowiak. – Prace mają potrwać do końca roku, ale w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych termin może zostać wydłużony.

Łączna wartość wszystkich robót oraz dokumentacji geodezyjnej wynosi około 387 tysięcy złotych.

red. ULK

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube