Nowe „Oblicza Teatru”

Nowe „Oblicza Teatru”
Wiadomości z gminy
fot. Paula Piastowska

Sonia Bohosiewicz, Adam Ferency, Hanna Śleszyńska to tylko niektóre z gwiazd 22. Polkowickich Dni Teatru. W tym roku organizatorzy przewidzieli wiele nowości m.in. postanowili otworzyć się na lokalnych artystów.

Tradycją stało się, że marzec w Polkowicach jest świętem teatru. Tegoroczna formuła festiwalu Polkowickich Dni Teatru „Oblicza Teatru” różni się jednak od poprzednich.

– W tym roku obok znanych teatrów z całej Polski, wystąpią również lokalne grupy teatralne. Będziemy mogli podziwiać występy grupy Antrakt działającej przy naszym centrum kultury, grupy Tatarak, działającej przy Radzie Osiedla Polkowice Dolne oraz teatru Anty-dotum funkcjonującego przy polkowickim zespole szkół  – mówi Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach. – To dla nas bardzo ważne żeby oprócz występów znanych, polskich aktorów, były również przedstawienia prezentowane przez mieszkańców – dodaje.

To niejedyna nowość podczas „Oblicz Teatru”. Polkowicki festiwal zaplanował nie lada gratkę dla widzów o mocnych nerwach. Spektakl pt. „9  rekonstrukcja” jest zapisem policyjnych oględzin miejsca zbrodni. Widzowie będą oglądać przedstawienie w ciemnej piwnicy, z perspektywy ofiar ustawionych przez zabójcę w zagadkowy układ.

Podczas tegorocznej edycji, w przeciwieństwie do poprzednich lat, nie przewidziano patronatu nad wydarzeniem.

– Brak patrona to nasza przemyślana decyzja. Podobnie jak „Miedziaki”, których też nie zobaczymy w tym roku. Często z braku możliwości technicznych artyści, którym zostały przyznane te nagrody nie odbierali ich – tłumaczy dyrektor Godlewski. – Uznaliśmy, że ten czas chcemy poświęcić uzdolnionej młodzieży z Polkowic – podkreśla.

Sprzedaż biletów ruszy 17 lutego. Będzie można je kupić w Galerii „Rynek 26”. Natomiast pierwszy spektakl pt.„Judy” z Hanną Śleszyńską w roli głównej odbędzie się 1 marca.

 

 

red. Paula Piastowska