fbpx

Nowe gabloty na przystankach

Nowe gabloty na przystankach
Wiadomości z gminy

Nowe, przejrzyste gabloty pojawiły się na trzech polkowickich przystankach. Mieszkańcy znajdą tam czytelne rozkłady jazdy zarówno bezpłatnej komunikacji miejskiej, jak i prywatnych przewoźników.

– Gabloty zostały zamontowane na przystanku przy ul. Młyńskiej oraz na dwóch przy ul. 3 Maja, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 3. Wybór przystanków nie jest przypadkowy. Są to miejsca o największym natężeniu ruchu pasażerów, a gabloty, które się tam mieściły zostały zdewastowane – tłumaczy Jan Wojtowicz, pełnomocnik ds. górnictwa i komunikacji w UG Polkowice.

Zakup nowych gablot wyniósł ponad sześć tys. zł. Za te pieniądze gmina mogłaby zakupić i zainstalować np. 14 stojaków na rowery lub 13 ławek w parku lub na osiedlach. Dlatego też nie bądźmy obojętni i reagujmy na akty wandalizmu. Przypadki niszczenia mienia gminnego można zgłaszać zarówno straży miejskiej, jak i policji.

Wymiana gablot to kolejna ze zmian użytkowych i estetycznych na przystankach. Pod koniec ubiegłego roku stare, często nieczytelne i nieaktualne rozkłady jazdy zostały zastąpione nowymi, przejrzystszymi i co najważniejsze aktualnymi.

red. Paula Piastowska
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube