fbpx

Nowa siłownia zewnętrzna już gotowa

Nowa siłownia zewnętrzna już gotowa
Wiadomości z gminy
fot. UG Polkowice

W Dąbrowie, w sąsiedztwie świetlicy wiejskiej, można już ćwiczyć na nowej siłowni zewnętrznej. Została wyposażona w pięć urządzeń, z których korzystać będą mogli dzieci i dorośli.

– O potrzebie tej inwestycji zadecydowali sami mieszkańcy, bowiem jest to kolejny zwycięski projekt realizowany w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019 – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowice.

Urządzenia dobrano tak, aby pozwalały wykonać kilkanaście urozmaiconych jednostek treningowych na świeżym powietrzu. Zamontowano i oddano już do użytku sprzęty takie jak orbitrek, wioślarz, biegacz, rowerek i jeździec fit. Są to profesjonalne stanowiska do ćwiczeń , które spełnią oczekiwania użytkowników w każdym wieku. Ułatwieniem dla osób początkujących są instrukcje opisujące prawidłowy sposób korzystania ze sprzętu.

Zadowolenia z inwestycji nie kryją mieszkańcy wsi.

– W pobliżu nowej siłowni mamy plac zabaw i kiedy dzieci będą pochłonięte zabawą to rodzice zamiast siedzieć na ławce będą mogli zadbać o swoją sylwetkę – mówi mieszkanka Dąbrowy.

Montaż nowej siłowni zamknął się w kwocie prawie 26 tys.

red. Małgorzata Wasilewska

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube