Biegi, rowerowe wyścigi, loteria, parada motocykli oraz przelot śmigłowcem. To tylko niektóre atrakcje, które czekają na nas w Sobinie podczas sobotniego (10.08) Charytatywnego Pikniku Rodzinnego „Razem dla Igi”.
Iga Sielicka z Sobina to postać bardzo dobrze znana polkowiczanom. Dziewczynka urodziła się m. in. z wrodzonym zakażeniem wirusem cytomegalii, który uszkodził jej układ nerwowy i słuch.
Od tej pory Iga dzielnie walczy z chorobą, wspomagana przez coroczne akcje charytatywne, organizowane specjalnie dla niej. Dziewczynka robi ogromne postępy w walce z chorobą i rehabilitacji, a radosnym usposobieniem zdobywa kolejne serca ludzi. Ale to nie może spowolnić tempa charytatywnych przedsięwzięć, w które zaangażowani są szczególnie mieszkańcy Sobina.
Dlatego już w najbliższą sobotę rusza kolejna akcja dla Igi, tym razem nastawiona na aktywne spędzanie czasu. W programie znalazły się m. in. bieg na dystansie 10 km, rajd rowerowy (18 km), marsz nordic walking (5 km), parada motocykli,loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Dodatkowo na 3 wylosowanych uczestników imprez sportowych czeka przelot śmigłowcem nad Sobinem.
Start imprezy o godz. 14 na terenach zielonych przy plebanii. Na zakończenie, ok. godz. 21.30 zaplanowano plenerowy pokaz filmu „Za niebieskimi drzwiami”.
Spotkajmy się zatem w sobotę w Sobinie, nie żałujmy serc, nóg i głęboko sięgajmy do portfeli! Cały dochód z pikniku przekazany będzie bowiem na dalsze leczenie i rehabilitację Igi.