Nie tylko symbol. Milion złotych dla służb

Nie tylko symbol. Milion złotych dla służb
Wiadomości z gminy
fot. T. Praski

Milion złotych – symboliczny czek na taką kwotę wręczył burmistrz Polkowic służbom ratowniczym i medycznym. Jest to dodatkowe wsparcie w dalszej walce z koronawirusem.

Spotkanie odbyło się przy ulicy 3 Maja obok bloku, na którego ścianie powstał wyjątkowy mural.

– Policjantka, ratowniczka medyczna i strażak są symbolami osób, które chroniły nasze zdrowie i życie – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Symbolicznie przekazujemy podziękowania. Sam mural to nie wszystko. Ta wdzięczność również się materializuje. Kluby radnych Lepsze Polkowice oraz Prawo i Sprawiedliwość podjęły decyzję o tym, aby upoważnić mnie do wręczenia służbom milionowego czeku. To jest wsparcie, które ma dodatkowo wzmocnić ratowników medycznych, policję, strażaków ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz straży miejskiej w następnych miesiącach. Pamiętajmy o tym, że stan epidemii ciągle trwa. Liczę na to, że ta pomoc pozwoli nie tylko nam czuć się bezpiecznie, ale również tym, którzy codziennie walczą o nasze zdrowie.

Dodatkowe pieniądze trafią do pogotowia ratunkowego, straży pożarnej, policji oraz straży miejskiej. Poza podziękowaniami, przedstawiciele tych służ podkreślali dobrą współpracę z samorządem w tym trudnym dla wszystkich czasie.

– Staramy się z całych sił pomagać mieszkańcom – zapewnia Alicja Tramś, kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego w Polkowicach. – Jest to trudny czas, bo spędzanie ośmiu godzin w kombinezonie i masce to naprawdę udręka. Ale ci młodzi ratownicy i ratowniczki starają się stanąć na wysokości zadania. Dzięki takiej współpracy z samorządem i innymi służbami możecie państwo być spokojni. Przyjdziemy z pomocą na czas – podkreśla.

O gotowości do dalszej służby mówili też Sylwester Jatczak, komendant powiatowy PSP w Polkowicach, Waldemar Cichocki, komendant powiatowy polkowickiej policji oraz Artur Gałuszka, komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

Przypomnijmy: mural przedstawia trzy postacie: ratowniczkę medyczną, policjantkę i strażaka, których cienie układają się w kształt superbohaterów, znanych z popularnych komiksów. Zajmuje 200 m2. Przez cztery dni pracowało nad nim trzech artystów, zużywając około 60 litrów farby.

red. ULK
Tłumacz