fbpx

Nauka poprzez praktykę

dwie dziewczynki przechodzą przez pasy a w tle stoi pracownica służb mundurowych
Wiadomości z gminy
fot. SP1 w Polkowicach

Jak poprawnie przechodzić przez przejścia dla pieszych, zwracając szczególną uwagę na sygnalizację świetlną oraz na zasady ruchu drogowego – na terenie miasta, w praktyce, uczyły się dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystko po czujnym okiem Straży Miejskiej w Polkowicach.

Zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa na drodze zorganizowano w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Zasady ruchu drogowego najlepiej zapamiętać w praktyce, o czym przekonał się każdy zdający na prawo jazdy czy kartę rowerową. Dlatego każda klasa wychodziła na zajęcia poza szkolne mury. Pod okiem strażników dzieci przechodziły przez pasy.

– Strażnicy miejscy szczegółowo omówili zasady bezpieczeństwa na pasach, a także przypomnieli o konieczności noszenia odblasków, które znacząco zwiększają widoczność pieszych, zwłaszcza wczesnym rankiem i wieczorem – wyjaśnia Alicja Wywiał, rzecznik prasowa SP1 w Polkowicach. – Podczas zajęć, najmłodsi uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak poprawnie przechodzić przez przejścia dla pieszych, zwracając szczególną uwagę na sygnalizację świetlną oraz zachowanie ostrożności w ruchu drogowym. Dzieci aktywnie uczestniczyły w ćwiczeniach, podczas których mogły bezpiecznie sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Polkowicach dziękuje Straży Miejskiej za zaangażowanie w organizację tych niezwykle ważnych zajęć, które z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców gminy.

 

red. DRM/źródło: SP1 w Polkowicach

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube