fbpx

Naprawiają uszkodzone sieci. Kolejny etap prac

koparka na miejscu
Wiadomości z gminy
fot. freepik.com

Trwają prace związane z przebudową sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej na ul. Dąbrowskiego. Obecnie prowadzone są roboty ziemne przygotowujące do wykonania przewiertu pod ulicą Wojska Polskiego, bez konieczności zamknięcia ruchu i uszkodzenia nowo wybudowanej nawierzchni.

Z początkiem grudnia prace budowlane przeniosą się w rejon parku miejskiego przy ul. K. Baczyńskiego. Powstanie tam kolejna komora technologiczna umożliwiająca dalszą bezwykopową realizację inwestycji.

Do budowy komory konieczny będzie dojazd maszyn przez park. Dla zapewnienia jak największej ochrony istniejącej infrastruktury oraz terenów zielonych, wykonawca został zobowiązany do wytyczenia tymczasowych dróg przejazdu do miejsca prowadzonych robót.

– Wykonawca został poinformowany o konieczności zabezpieczenia drzew. Pouczony został również o braku zgody Gminy na samodzielne wycinanie i przycinanie drzew i krzewów w trakcie prowadzenia prac – wyjaśnia Marzena Olejnik, dyrektor wydziału komunalnego UG Polkowice. Wszelkie działania niezgodne z wymaganiami będą traktowane jak zniszczenie lub uszkodzenia drzewa– dodaje.

Maszyny budowlane będą mogły poruszać się na terenie parku wyłącznie po wydzielonej trasie, która będzie oznakowana i zabezpieczona. W pozostałej części parku obowiązywać będzie całkowity zakaz poruszania się sprzętu budowlanego. W związku z robotami ziemnymi niezbędne będzie usunięcie czterech drzewek jabłoni kolidujących z budową. Starosta Polkowicki zezwolił inwestorowi (PGM) na wycinkę jabłoni i zobowiązał go do uiszczenia opłaty środowiskowej, z której finansowane są zadania proekologiczne i inwestycje.

Całość prac budowlanych powinna zakończyć się w drugiej połowie grudnia, i w dużej mierze uzależniona jest od warunków gruntowych oraz atmosferycznych. Po zakończeniu realizacji inwestycji, wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania i odtworzenia terenu sprzed rozpoczęcia budowy. Wykonawcą prac, na zlecenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej, jest firma Sanitex Sp. z o.o. z Gorzowa Wielkopolskiego.

red. Małgorzata Wasilewska
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube