Najpiękniejsze dekoracje świąteczne w gminie

oświetlony dom
Wiadomości z gminy
fot. Ryszard Flisiewicz

Świąteczne dekoracje posesji i balkonów na stałe wpisały się już w bożonarodzeniową tradycję. Kolorowe iluminacje oczarowują mieszkańców i turystów. W końcu Boże Narodzenie to idealna okazja do tego, aby do codziennie mijanych ulic i placów wprowadzić radosne elementy ozdobne.

mapka z adresamiNurt świątecznego klimatu po raz kolejny porwał Polkowiczan, którzy ozdobili swoje posesje i balkony tysiącami lampek i świątecznych dekoracji. Aniołki, renifery, oświetlone choinki i szopki można oglądać przy wielu miejscach w całej gminie. Na załączonej obok ilustracji zaznaczyliśmy dokładne lokalizacje świątecznych dekoracji domowych posesji oraz balkonów, które biorą udział w tegorocznej edycji konkursu na najładniejszą świąteczną dekorację. Choć chłodna, zimowa aura nie zachęca do przebywania na świeżym powietrzu, to warto wybrać się na krótki spacer i na moment poczuć się jak w baśniowej krainie.

– Nie wyobrażam sobie, żeby nie powiesić ozdób w ogrodzie na święta. To już się stało tradycją, na którą wszyscy czekają, a zwłaszcza moje wnuki – mówi pan Marian. Planowaniem i organizacją zajmuje się moja żona, a ja najpierw sprawdzam wszystkie światełka, a później zajmuje się budową dekoracji. Praca choć jest czasochłonna to sprawia mi wiele radości – dodaje.

W tym roku o tytuł najpiękniejszej dekoracji walczy w sumie 15 rodzin. Uroczyste podsumowanie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowane jest na przełom stycznia i lutego. Łączna pula nagród w konkursie wyniesie 14 tys. zł.

red. Małgorzata Wasilewska

Galeria Zdjęć