fbpx

Najpiękniejsze dekoracje nagrodzone

Najpiękniejsze dekoracje nagrodzone
Wiadomości z gminy
fot. Ryszard Flisiewicz

O cenne nagrody pieniężne walczyli polkowiczanie, którzy w wyjątkowy sposób udekorowali i oświetlili swoje posesje lub balkony. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach.

Właścicielom najpiękniejszych dekoracji wręczono cenne nagrody, ufundowane przez gminę Polkowice. Ich łączna pula wyniosła 14 tys. zł.

W kategorii „duża dekoracja posesji” pierwsze miejsce zajęli Władysława i Stanisław Dzikowie oraz Dariusz Pielech. Zwycięzcami w drugiej z kategorii „mała dekoracja posesji” okazali się Krystyna i Marian Klarzyńscy oraz Izabela i Michał Bilowie. Jurorzy oceniali także najładniej przystrojone balkony. Zwyciężył balkon Agnieszki i Jerzego Pólkowiskich.

W konkursie zorganizowanym przez gminę wzięło udział piętnaście rodzin. Polkowiczanie ozdobili swoje posesje i balkony tysiącami kolorowych światełek oraz różnorodnymi świątecznymi dekoracjami. Wśród kompozycji królowały aniołki, renifery, bałwanki, oświetlone choinki i szopki.

– Podczas oceny czteroosobowe jury brało pod uwagę wiele elementów m.in. pomysłowość i oryginalność dekoracji, pracochłonność danej kompozycji czy wykorzystanie energooszczędnych źródeł światła – tłumaczy Małgorzata Kalus-Chiżyńska, przewodnicząca komisji konkursowej.

To już dwudziesta edycja konkursu na najpiękniejsze świąteczne dekoracje w gminie Polkowice. Przez ostatnie dwadzieścia lat wzięło w nim udział ponad sześćdziesiąt rodzin.

red. Paula Piastowska

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube