Stypendia naukowe dla najzdolniejszych studentów rozdane. Burmistrz Polkowic wręczył młodym polkowiczanom nagrody pieniężne za wybitne osiągnięcia naukowe.
Stypendia otrzymały cztery studentki, które w roku akademickim 2018/2019 uzyskały bardzo dobre wyniki w nauce i średnią ocen co najmniej 4,90. Gratulacje z rąk burmistrza otrzymały Paulina Antos, Kinga Reguła, Paulina Bidzińska oraz Klaudia Bonieńska.
– Tak wysokie wyniki w nauce są z pewnością efektem długiej i ciężkiej pracy. Gratuluję osiągniętych sukcesów i dziękuje, że tak godnie reprezentujecie gminę Polkowice – mówił podczas uroczystości Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. Mam nadzieje, że te stypendia pomogą wam dalej rozwijać się naukowo i w przyszłości przyczynią się do tego, że to właśnie w naszym mieście osiągniecie swoje największe zawodowe sukcesy – dodał.
Stypendium burmistrza ma charakter motywacyjny i przyznawane jest jednorazowo, po zakończeniu roku akademickiego. O jego przyznanie mogę starać się studenci studiów I i II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich mieszkający na terenie gminy Polkowice.