Na wybiegu i przy ognisku – świętowali odzyskanie niepodległości

Na wybiegu i przy ognisku – świętowali odzyskanie niepodległości
Wiadomości z gminy

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w polkowickich placówkach oświatowych nabierają tempa. Pokaz mody patriotycznej i uroczysty apel przy ognisku to kolejne uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1918 roku.

Przedszkole Miejskie nr 6 z oddziałami integracyjnymi w Polkowicach znów wypełniło się biało-czerwonymi barwami. Fantazyjne nakrycia głowy, kokardki na końcach warkoczy, kwiaty we włosach, korale, a wszystko to w barwach narodowych – tak prezentowały się stroje dzisiejszych małych modeli, którzy wzięli udział w patriotycznym pokazie mody. Duże wrażenie robiły również stylizacje nauczycielek, które dając dobry przykład maluchom również zaprezentowały się w biało-czerwonych strojach.

 

Maluchy przechadzały się po wybiegu niczym zawodowi modele. Patrząc na ich uśmiechnięte buzie można śmiało stwierdzić, że sprawiało im to ogromną radość. Pokaz mody patriotycznej to kolejna akcja przedszkola mająca na celu kształtowanie patriotycznych postaw u dzieci.

 

 

Narodowe Święto Niepodległości uczcili również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Polkowicach. Na dzisiejszym apelu młodzież wraz z nauczycielami oraz dyrekcją szkoły zasiadła wokół sztucznego ogniska.

 

Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego Następnie uczniowie w galowych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami przypiętymi do piersi, zaprezentowali ciekawie przygotowany program artystyczny.

 

 

Kolejne uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w polkowickich szkołach już jutro. W Szkole Podstawowej z oddziałami Integracyjnymi w Jędrzychowie odbędzie się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 1 ok. 600 uczniów, a w raz z nimi m.in. burmistrz Polkowic, kombatanci, reprezentanci zakładów pracy  i klubów sportowych, wezmą udział w uroczystym odśpiewaniu hymnu Polski.

 

red. Paula Piastowska

Galeria Zdjęć