Częstotliwość kursów komunikacji miejskiej zmniejsza ZKM w Polkowicach. Komunikacja międzygminna zostanie zawieszona.
Zmiany zaczną obowiązywać od poniedziałku 23 marca i potrwają do odwołania. Wszystko po to, by zminimalizować zagrożenie koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, jak i kierowców.
– W związku z zaistniałą sytuacją, zauważamy faktyczne zmniejszenie zapotrzebowania na komunikację miejską. Nie ma uczniów, studentów, a osoby starsze mają zalecenie, żeby zostawać w domu. Zamkniętych jest wiele placówek, galeria, kino i restauracje, dlatego zdecydowaliśmy się na te ograniczenia – mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza ds. górnictwa i transportu.
Decyzją wójtów i burmistrzów zawieszona zostaje komunikacja międzygminna na liniach nr 20, 24 i 25. O szczegółach pozostałych zmian poinformujemy niebawem.