fbpx

Młodzi mistrzowie wiedzy ogólnej

Młodzi mistrzowie wiedzy ogólnej
Wiadomości z gminy
fot. Paweł Paździor

Już od pierwszych pytań było jasne, że łatwo nie będzie. Emocje, szybkie decyzje i odważne wybory za trzy punkty – tak wyglądał finał Powiatowego Turnieju Wiedzy Ogólnej dla drugoklasistów, który przyciągnął do SP 4 najlepszych uczniów z całego powiatu. Po dogrywce zwyciężyła reprezentacja SP1.

W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się finał czwartego Powiatowego Turnieju Wiedzy Ogólnej dla uczniów klas drugich. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z całego powiatu, które rywalizowały w konkurencjach sprawdzających wiedzę z wielu dziedzin.

– Dziś gościmy dzieci z całego powiatu. Zakres pytań obejmuje właściwie cały program nauczania – mówi dyrektor szkoły Artur Adamowicz, który przywitał wszystkich uczestników wydarzenia.

– Uczniowie startują w siedmiu konkurencjach: od zadań matematycznych, przez pytania z wiedzy ogólnej, po quizy przyrodnicze i ekologiczne oraz krzyżówkę sportową. To duże wyzwanie – podkreśla organizatorka wydarzenia, Agnieszka Sypko. Jak dodaje, turniej ma charakter interdyscyplinarny i poprzedzony jest eliminacjami szkolnymi, podczas których wyłaniani są najlepsi uczniowie.

Podczas finału trzyosobowe reprezentacje mogą wybierać pytania o różnym stopniu trudności. – Uczniowie mają do wyboru pytania za 1 lub 3 punkty i często odważnie sięgają po te trudniejsze – dodaje A. Sypko.

Organizatorem wydarzenia jest Powiatowy Ośrodek Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego i Doradztwa Metodycznego w Polkowicach.

– To inicjatywa, która wspiera rozwój uzdolnień dzieci, buduje atmosferę zdrowej rywalizacji i pozwala rozwijać talenty. Konkurs przygotowują doradcy metodyczni we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej – mówi Wiesław Ksenycz, dyrektor POPPPiDM w Polkowicach.

Po dogrywce rywalizację zwyciężyła reprezentacja SP1: Kacper Poliński, Zosia Walasek i Maks Błauciak.

– Było trochę trudne. Najtrudniejsze były chyba pytania ortograficzne i sportowe. Układaliśmy też puzzle. Tym, którzy będą za rok w drugich klasach, polecamy udział w takim turnieju – mówili po zwycięstwie.

Na zakończenie wydarzenia najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani dyplomami, a także zaproszeni na wręczenie nagród na czerwcową Galę Talentów organizowaną przez POPPPiDM w Polkowicach.

 

red. Edyta Drzymała

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube