Kończy się zasiedlanie ostatnich mieszkań w budynkach przy ul. Wojska Polskiego w Polkowicach.
– Aktualnie na około pięć procent lokali nie podpisano jeszcze umów najmu. Z różnych powodów, na przykład braku pieniędzy na kaucję mieszkaniową czy przebywanie w szpitalu – mówi Bożena Maciejowska, dyrektor Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Mieszkaniowych w urzędzie gminy.
W czterech budynkach przy ul. Wojska Polskiego jest 98 mieszkań. Przy Jana Pawła II mamy 76, a przy ul. Hubala – 50. Od ubiegłego roku zasiedlono w Polkowicach 211 lokali.
Wszystkie osoby, które otrzymały przydział przeszły weryfikację, zgodnie z uchwałą rady miejskiej. W procesie sprawdzono ewentualne zadłużenie, posiadanie własności, a także dochód.