1

Lodowisko rozpoczyna kolejny sezon

Od godz. 10 bez względu na warunki atmosferyczne uruchomiona zostanie polkowicka ślizgawka, która cieszy się dużą popularnością. Zasady korzystania z obiektu od ostatniego sezonu nie zmieniły się. Ogólnodostępne korzystanie z lodowiska odbywać się będzie według harmonogramu, dostępnego w obiekcie oraz na stronie internetowej Polkowickiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

– Sezon zimowy przed nami, lodowisko w okresie świątecznym wpisuje się w niepowtarzalny klimat świąt, jest już stałym elementem w naszym mieście. Cieszy się powodzeniem zarówno wśród polkowiczan jak i gości. Zapraszam na oficjalny start 3 grudnia, w tym dniu wstęp dla wszystkich będzie bezpłatny – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Cena za jedną tercję trwającą 50 minut i rozpoczynającą się o każdej pełnej godzinie wynosi 14 zł za bilet normalny i 8 zł za bilet ulgowy. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Ogólnopolskiej Karty Seniora cena za bilet normalny to 7 zł, a za bilet ulgowy 4 zł.

– W ubiegłym sezonie w okresie otwarcia lodowiska czyli od 4 grudnia do 28 lutego z obiektu skorzystało około 12 tys. osób, którzy byli klientami indywidualnymi oraz 1760 uczniów w ramach lekcji wychowania fizycznego  – mówi Jarek Łojko kierownik Działu Zarządzania Obiektami Sportowymi w Polkowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Na miejscu można wypożyczyć nowoczesne łyżwy rentalowe, kaski ochronne oraz bezpłatne pingwinki dla dzieci do nauki jazdy na łyżwach.

Opiekunowie, którzy nie korzystają ze ślizgawki mogą podglądać taflę w ogrzewanej poczekalni.

Plakat za pośrednictwem, którego burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki zaprasza na lodowisko. Kolorystyka plakatu: czerwony, niebieski, biały, kremowy.