Cztery turnusy pełne zajęć, wycieczek i aktywnego wypoczynku. Polkowicka „jedynka” we współpracy z samorządem organizuje wakacyjne półkolonie dla uczniów klas I–VI szkół podstawowych prowadzonych przez gminę. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz dokonanie opłaty.
W tegorocznej ofercie przygotowano cztery tygodniowe turnusy:
- I turnus – od 29 czerwca do 3 lipca
- II turnus – od 6 do 10 lipca
- III turnus – od 13 do 17 lipca
- IV turnus – od 20 do 24 lipca
Zajęcia będą odbywać się codziennie w godzinach od 8.00 do 15.00. W uzasadnionych przypadkach organizator zapewni również dodatkową opiekę nad dziećmi rano – od 6.30 do 8.00 oraz po zakończeniu zajęć – od 15.00 do 15.45.
Program został przygotowany tak, aby połączyć naukę, aktywny wypoczynek i dobrą zabawę.
– W ramach półkolonii proponujemy wiele atrakcyjnych wycieczek i warsztatów – mówi Małgorzata Kosińska, kierownik półkolonii.
Organizatorzy przygotowali także liczne wyjścia rekreacyjne, m.in. do kina i na basen Grzybek. Każdego dnia uczestnicy będą mogli brać udział w grach i zabawach kreatywnych, zajęciach plastycznych i sportowych, a także tworzyć gniotki, bańki mydlane, origami czy malować na folii. W programie znalazły się również karaoke, tańce oraz pokaz talentów.
Karty kwalifikacyjne można pobrać w sekretariatach szkół podstawowych lub ze stron internetowych placówek. Wypełnione dokumenty należy złożyć do 12 czerwca w sekretariacie szkoły macierzystej dziecka. Do tego samego dnia trzeba także uiścić obowiązkową opłatę, która wynosi 205 zł (w tym 75 zł za wyżywienie i 130 zł opłata za półkolonię) za jeden tydzień półkolonii. Numer rachunku bankowego oraz szczegóły płatności znajdują się na karcie kwalifikacyjnej, którą można pobrać TUTAJ.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto jak najszybciej dopełnić formalności.
