Kto ty jesteś? Polak mały…

Kto ty jesteś? Polak mały…
Wiadomości z gminy
fot. Redakcja

W niezwykle podniosłej atmosferze i o symbolicznej godzinie 11:11, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach odśpiewali Hymn Państwowy. Akcja odbyła się dziś w całej Polsce.

W odświętnych strojach i z flagami narodowymi w dłoniach, prawie 500 uczniów placówki wspólnie odśpiewało Hymn Państwowy. W sali gimnastycznej, na której odbyła się akcja, wyraźnie dominowały biało-czerwone barwy, co jeszcze bardziej zaakcentowało jej patriotyczny wymiar.

– Drugi raz przystępujemy do akcji „Szkoła do hymnu” – informuje Barbara Bartoszek, dyrektor SP1. –  Po dzisiejszych apelach w dwóch grupach wiekowych, kończymy ten dzień właśnie wspólnym odśpiewaniem hymnu – dodaje.

W uroczystości wziął udział również Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic, który po zakończonym śpiewaniu, sprawdził znajomość wiersza Władysława Bełzy pt. „Kto ty jesteś? Polak mały”. Dzieci nie zawiodły zarówno włodarza, jak i swoich nauczycieli, bowiem wyrecytowały go na piątkę z plusem.

– Chciałbym, abyśmy świętowali Dzień Niepodległości pamiętając przede wszystkim o tych uroczystych i wzruszających momentach w historii Polski, ale również w radosny sposób, tak jak dziś miało to miejsce – mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Nie ma radości bez niepodległości i dziś uczniowie szkoły to udowodnili, pokazując radość z tego, że jesteśmy wolnym i niepodległym krajem – podkreślił.

Do akcji przyłączyli się również polkowiccy sportowcy. Hymn wspólnie z dziećmi odśpiewały przedstawicielki drużyny koszykarek CCC Polkowice oraz oddelegowani na tę uroczystość piłkarze Górnika Polkowice.

Główne obchody Narodowego Świeta Niepodległości odbędą się w poniedziałek (11.11) na polkowickim Rynku, gdzie odbędą się biegi niepodległościowe oraz podniesienie flagi. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00.

red. Marta Charymska

Galeria Zdjęć